Her yıl milyonlarca ki Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından işe alınmaktadır. Kamu ve özel sektördeki firma ve kuruluşlar iş ilanlarını KUR üzerinden yayınlamaktadır. İŞKUR'un resmi internet sitesine veya İŞKUR'un yerel İl Müdürlüğüne üye olduktan sonra iş arayanlar en uygun iş ilanlarına başvurabilirler. Kaynak İŞKUR'dur. Son dakika bilgisi! 2023 Şubat'ta 88 bin 402 işçi işe alınacak! Üstelik KPSS ön şartı da aranmıyor! Başvuru yapmak isteyen adaylar İŞKUR üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecek.

Birçok Alanda ve Braştan Alımlar Yapılacak

11-3

İŞKUR’a başvurarak kamuda görev almak isteyen başvuru sahipleri hangi pozisyonlarda alımların yapılacağını da merak etmekte. Aşağıda hangi alanlarda ve kaç adet işe alım yapılacağına dair bilgiler;

·         Web tasarımı ve kodlama teknikeri 4, 

·         Acil servis hemşiresi 3,

·         Acil tıp teknisyeni 20,

·         Açık hava depo görevlisi 4,

Devletten 65 Yaş Aylığı Müjdesi! 8.000 TL Hesabınıza Yatacak Devletten 65 Yaş Aylığı Müjdesi! 8.000 TL Hesabınıza Yatacak

·         Adalet meslek elemanı 2,

·         Ağaç biçme makinesi operatörü (hızarcı-keresteci) 12,

·         Ağaç işleri endüstri mühendisi 4,

·         Beden işçisi (genel) 17368,

·         Beden işçisi (inşaat) 167,

·         Tüm alımları görmek için buraya tıklayınız.

İş Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

12-1

İş ararken, dikkate alınması gereken birkaç önemli faktör bulunur. Pozisyon için aranan nitelikler ilk akla gelenlerden biri olmalıdır. İşi elinizden gelen en iyi şekilde yapmak için gerekli becerilere, deneyime ve eğitime sahip olduğunuzdan emin olun. Bir diğer önemli husus ise özgeçmişiniz ve varsa sertifikalarınızdır. Bu belgeler, ilgili niteliklerinizi ve deneyimlerinizi vurgulayarak, belirli pozisyona ve şirkete göre uyarlanmalıdır. Materyallerinizi yazım ve dilbilgisi hataları için düzeltmeniz ve düzenlemeniz de önemlidir.

Dikkate alınması gereken bir diğer önemli husus, işin yeridir. İşe gidip gelme, yaşam maliyeti ve bölgenin yaşam tarzı ve rekreasyon açısından neler sunabileceğini düşünün. Mülakat sürecine hazırlanmak da önemlidir. Ortak mülakat sorularını araştırın ve cevaplarınızı uygulayın. Profesyonelce giyinin ve zamanında gelin. Görüşme sırasında, pozisyona ve şirkete olan ilginizi ilettiğinizden emin olun.