Asgari Ücretliye de Verilecek Müjdeye Ramak Kaldı! Ara Zam Kapıda mı? Asgari Ücretliye de Verilecek Müjdeye Ramak Kaldı! Ara Zam Kapıda mı?

Mart ayı itibari ile kamu çalışanları zam haberlerini merakla takip ediyor. 6 Şubat'ta meydana gelen yıkıcı deprem sonrasında görüşmeler sekteye uğramıştı. Yavaş Yavaş işleyiş normal seyrine dönerken, yüz binlerce kişinin yakından takip ettiği zam görüşmeleri başladı. Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası tarafından yapılacak olan açıklama merakla bekleniyor. 

İlk taleplerin oluşturulduğu tarih 20 Ocak iken deprem felaketi sonrasında konu rafa kaldırılmıştı. Ancak askıya çıkan zam gelişmeleri konusunda son noktaya gelindi. Pazarlık masasında işverenleri temsil eden Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası'ndan (TÜHİS) gelecek teklif işçiler tarafından merakla bekleniyor.

Mart ayı içinde açıklama gelecek

Mart ayı içerisinde mevcut sözleşmenin sonlanması akabinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileriyle yapılan görüşmeler sonrasında TÜHİS tarafından yapılacak açıklama merakla bekleniyor. 

Konu ile alakalı işçi tarafının verdiği tekliflerinin görüşülmeye başlandığı açıklandı. Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, "Kamu işçileriyle ilgili sürdürdüğümüz toplu iş sözleşmesi çerçeve protokolü çalışmamız başlamıştı. Deprem nedeniyle onu askıya aldık ama hiçbir hak kaybı olmayacak şekilde bunu da gerçekleştireceğiz." açıklamasında bulunmuştu.