Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2023 yılında uygulanacak yeni asgari ücret rakamı açıklanmış vr 8 bin 506 TL olduğu duyurulmuştu. Dün de asgari ücrete ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlanmış ve belirlenen rakamın çalıştırılacak personel için 'en düşük ücret' olduğunun altı çizilmişti. 

Bu karar doğrultusunda çeşitli kurumlar ve belediyelerde işçilerine 2023 yılı için zam yapmaya başladı. Zam yapan belediyeler arasında Erzurum'un Aziziye Belediyesi de yer aldı. Belediyeden gelen haber işçilere büyük sevinç yaşattı.

PTT Ev Hanımlarına Maaş Müjdesi Verdi! Tek Çocuğunuzun Olması Yeterli PTT Ev Hanımlarına Maaş Müjdesi Verdi! Tek Çocuğunuzun Olması Yeterli

Aziziye Belediyesi tarafından yapılan açıklamada çalışan işçilerin maaşlarına yüzde 87 zam yapıldığı duyuruldu. Yapılan yeni zamla beraber belediyede en düşük işçi maaşı 18 bin TL oldu.

belediye-protokol

2023 İşçi Protokolü İmzalandı

Aziziye Belediyesi ile belediye çalışanlarını temsil eden Belediye-İş Sendikası arasında 2023 yılına ilişkin protokol imzalandı. Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ile Belediye-İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Himmet Bozan ve işçi sendika temsilcisi Yılmaz Meral'in de katıldığı törende, işçiler için yüzde 87 zam kararı alındı. Yapılan zamla en düşük işçi maaşı sosyal haklarla beraber 18 bin TL'ye yükseldi.

'Reform Niteliğinde Birçok Adım'

Emeklerinin hiçbir şeyle ödenemeyeceği çalışanları için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Başkan Orhan, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğindeki hükümetimiz, çalışanların refah seviyesini yükseltmek ve enflasyon karşısında mağdur olmamalarını sağlamak için olağanüstü bir gayret gösteriyor. Bu manada atılan adımları hepimiz biliyoruz. Ek gösterge sorunundan sözleşmeli çalışanların kadroya geçirilmesine, asgari ücret artışından son olarak EYT hamlesine varıncaya kadar çalışma hayatına dönük reform niteliğinde birçok adım atıldı. Biz de Belediyemiz bünyesinde çalışan işçi kardeşlerimizin maaşlarına aynı hissiyat ve hassasiyetle yüzde 87 oranında zam yaptık. Allah hayırlı uğurlu etsin." şeklinde konuştu.