Memur, emekli ve asgari ücret zammının belli olmasının ardından, belediye işçilerinin maaşlarına yapılacak zammın belirlenmesi için sendikalar ile belediyeler arasında görüşmeler başladı. Söz konusu görüşmeler sonucunda anlaşma sağlanıp, toplu iş sözleşmesi imzalandıkça maaş zamları ile ilgili kamuoyuna bilgi veriliyor. Bu kapsamda, belediyelerden gelecek açıklamalar pek çok kişi tarafından yakından takip ediliyor.

PTT Ev Hanımlarına Maaş Müjdesi Verdi! Tek Çocuğunuzun Olması Yeterli PTT Ev Hanımlarına Maaş Müjdesi Verdi! Tek Çocuğunuzun Olması Yeterli

Yüzde 60 Zam!

Avanos Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, Belediye-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplu iş sözleşmesine göre, işçi maaşlarına yüzde 60 oranında zam yapılacak. Maaş zammı ile ilgili belediyenin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ''Belediye-İş Sendikası ile yapılan toplu iş sözleşmesi neticesinde, işçi maaşlarına yüzde 60 oranında iyileştirme yapıldı. Tüm emekçi personellerimize hayırlı olmasını diliyoruz.'' ifadeleri yer aldı.

Maaş Zamları Açıklanıyor

Milyonlarca çalışanın ve emeklinin maaşlarının netlik kazanması ile birlikte, belediye işçilerinin maaşlarına yapılacak zam açıklamaları yakından takip ediliyor. Bu kapsamda, ilerleyen süreçte toplu iş sözleşmelerine dair yeni duyurular gelebilir.