HAARP Gemisi ile Yapay Deprem mi Yapıldı? ABD Savaş Gemisi mi Tetikledi HAARP Gemisi ile Yapay Deprem mi Yapıldı? ABD Savaş Gemisi mi Tetikledi

Gazete haberi Prens Harry’nin yeni yayınlanacak yeni kitabına dayandırıyor. Prens Harry'nin yazdığı anılarda olay şu şekilde gerçekleşiyor: "Yakamdan tuttu, kolyemi kopardı ve beni yere düşürdü" dedi. Salı günü yayınlanacak olan anılarda, tartışmanın Prens William'ın 2019'da Londra'daki evinde Prens Harry'ye yaptığı yorumlardan kaynaklandığını aktarıldı.

Meghan Zor, Kaba ve Yıkıcı

Gazete, Prens Harry'in Meghan Markle ile olan evliliğini eleştirdiğini ve Prens William'ın Meghan'ı "zor", "kaba" ve "yıkıcı" olarak tanımladığını yazıyor. Prens Harry'nin, iddia edilen bir fiziksel münakaşa da dahil olmak üzere daha sonra yaşananları anlattığı söyleniyor.

Beni Yere Devirdi

"Bir bardak su koydu, bana başka bir şeyler söyledi, sonra üzerime geldi. Her şey çok hızlı oldu. Çok hızlı. Yakamdan tuttu, kolyemi kopardı ve beni yere devirdi. Köğepin mama kasasesine sırt üstü düştüm, parçalar sırtıma battı. Bir an sersemlemiş halde orada yattım, sonra ayağa kalktım ve ona dışarı çıkmasını söyledim." dedi.

Guardian'ın ABD web sitesinde haberi yazan gazeteci Martin Pengelly, Prens William'ın iletişim kurmaya yanaşmadığını söyledi. Pengelly, BBC Radio 5 Live'a şunları söyledi: "Bunu yayınlarken dikkatli bir şekilde, buna bir kavga demedik çünkü Harry karşılık vermediğini söylüyor." dedi.

Pişman Oldu

Guardian'a göre Prens Harry, kardeşinin kendisini karşılık vermeye çağırdığını ve bunu yapmayı reddettiğini yazıyor, ancak Prens William’ın daha sonra "pişman olduğunu ve özür dilediğini" ekliyor. Arşiv fotoğrafları, Prens Harry'nin Eylül 2019'da eşi Meghan ile yurt dışı turlarında düzenli olarak koyu renkli bir kolye taktığını gösteriyor.

Konferans 'Korkunçtu'

Prens Harry, ağabeyi ve şimdi kral olan babasıyla katıldığı bir toplantıyı anlatıyor. Prens Harry, 2020'nin başlarında Kraliçe'nin de katıldığı bir konferansı "korkunç" olarak nitelendirdi. "Ağabeyimin bana bağırıp durması, babamın kesinlikle doğru olmayan şeyler söylemesi ve büyükannemin sessizce orada oturup her şeyi izlemesi korkunçtu" dedi.

Guardian, Prens Harry'nin, büyükbabası olan Prens Phillip'in Nisan 2021'deki cenazesinden sonra Kral Charles, ikili arasında yaptığı görüşmeyi ayrıntılarıyla anlattığını  iddia ediyor. Gazeteye göre Prens Harry, babasının kendisi ile Prens William arasına girerek: "lütfen çocuklar, son yıllarımı bir sefalet haline getirmeyin" dediğini yazdı.

Buckingham Sarayı’ndan ise konuyla ilgili bir açıklama gelmiş değil.