İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ekrem İmamoğlu, az önce yaptığı bir paylaşımla, ihtiyaç sahibi ailelerin su ve doğalgaz faturalarının ödendiğini duyurdu. İsmi bilinmeyen hayırsever bir vatandaş, tam 3 milyon 960 bin TL değerindeki 10 bin 370 adet faturayı tek seferde ödedi. 

Yılbaşında Destek İstemişti 

İBB Başkanı İmamoğlu, yeni yıl hediyesi vermek isteyenlere 'Askıda Fatura' uygulamasına katılarak destekte bulunmalarını tavsiye etmişti. Hatta 13 bin 280 adet faturanın da askıda beklediğini hatırlatmıştı. 

2-17

5 Gün İçinde 5 Bin Adetten Fazla Fatura Ödendi 

Dünyada da parmakla gösterilen bir uygulama haline gelen Askıda Fatura uygulaması yeni yıla yaklaşırken büyük dikkat çekmişti. Yine sosyal medya hesabından paylaşım yapan İmamoğlu, 5 günde 5 binden fazla faturanın ödendiğini söylemişti. 

Bugüne Kadar 98 Milyon TL'lik Yardım Yapıldı

Geçim sıkıntısı yaşayanlara özel yardım paketlerini geliştiren İBB, Askıda Fatura uygulamasının internet sitesinden, anne ve bebek, aile destek, eğitim destek, ulaşım destek paketleri gibi yardıma ihtiyacı olan yurttaşlara destek olmaya devam ediyor. 

Hatta öyle ki Askıda Fatura uygulaması sayesinde, bugüne kadar ihtiyacı olan vatandaşlara 98 milyon 277 bin 405 TL'den fazla yardım yapıldı. 

3-11

Ödüllü Kampanya!

Askıda Fatura kampanyası, 2021 yılında 'Bloomberg Küresel Belediye Başkanları Yarışması'nı kazanarak, 1 milyar dolarlık ödüle layık görülmüştü. 650 şehrin başvuru yaptığı yarışmada İstanbul; Paris, Londra, New Orleans gibi dünya şehirlerini gerisinde bırakmıştı. 

Yarın Hangi İllerde Okul Tatil? Eğitime Ara Verilen İller Tam Liste Yarın Hangi İllerde Okul Tatil? Eğitime Ara Verilen İller Tam Liste

Gizemli Hayırsever Tüm Faturaları Ödedi 

Ekrem İmamoğlu az önce yaptığı paylaşımda, hayırsever bir vatandaşın, 3 milyon 960 bin TL'lik 10 bin 370 adet faturayı tek seferde ödediğini duyurdu: