Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığ, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik çeşitli sosyal destek ödemeleri sağlanıyor. Bu kapsamda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz haftalarda açıkladığı ulaşım desteğinin detayları belli oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Ulaşım Desteği Programı başvurularının başladığını belirtti.

İster Şubeye Git, İster SMS'le Başvur! PTT Kefilsiz Şartsız 50 Bin TL'yi Hesaplarınıza Yatıracak İster Şubeye Git, İster SMS'le Başvur! PTT Kefilsiz Şartsız 50 Bin TL'yi Hesaplarınıza Yatıracak

Ulaşım Yardımı Başvurusu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, söz konusu ulaşım desteğinden faydalanmak isteyen öğrencilerin ikametgah adreslerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuru yapabileceklerini belirtti.

Ulaşım Yardımı Ne Kadar?

Bakan Derya Yanık, ulaşım desteği için 300 milyon TL bütçe ayrıldığını ve yaklaşık 400 bin öğrencinin destekten faydalanacağını açıkladı. Ulaşım  desteğinin üst limitinin 750 TL olduğunu belirten Derya Yanık ''Öğrencilerimizin eğitim hayatlarına daha rahat devam edebilmeleri adına bütün tedbirleri almaya devam ediyoruz. Ulaşım Desteği Programımız için sosyal yardım faydalanıcısı hanelerimiz, ikametgah adreslerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza başvuru yapabilirler.'' ifadelerine yer verdi.