Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik çeşitli destek ödemelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Bakanlık tarafından yapılacak açıklamalar pek çok kişi tarafından yakından takip ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz haftalarda açıkladığı ulaşım desteği ile ilgili Bakan Derya Yanık sosyal medya hesabı üzerinden bilgi verdi.

Ulaşım Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Sosyal medya hesabı üzerinden ulaşım desteği ile ilgili açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yaklaşık 400 bin öğrencinin destek ödemesinden faydalanacağını belirtti. Bakan Yanık'ın paylaşımına göre, öğrenciler ikametgah adreslerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuru yapabilecekler. Konuya ilişkin paylaşım yapan Bakan Yanık ''Öğrencilerimizin eğitim hayatlarına daha rahat devam edebilmeleri adına bütün tedbirleri almaya devam ediyoruz. Ulaşım Desteği Programımız için sosyal yardım faydalanıcısı hanelerimiz, ikametgah adreslerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza başvuru yapabilirler.'' ifadelerine yer verdi.

1+1 2+1 3+1 Fark Etmez! Bu Devlet Desteğiyle Bedavaya Ev Sahibi Olabileceksiniz 1+1 2+1 3+1 Fark Etmez! Bu Devlet Desteğiyle Bedavaya Ev Sahibi Olabileceksiniz

Ulaşım Yardımı Ne Kadar?

Ulaşım desteği için başvuruların başlamasının ardından, söz konusu destek ödemesinin tutarı da araştırılmaya başlandı. Bakan Derya Yanık, ulaşım desteği için üst limitin 750 TL olduğunu belirtti.