ABD'li danışmanlık şirketi Innisfree M&A Incorporated, Twitter'a dava açtı. Davanın sebebi ise ödenmemiş faturalar oldu. 

Geçtiğimiz yıl danışmanlık şirketi, Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasını desteklemiş ve hatta tavsiye etmişti. 44 milyar dolarlık satın almanın tamamlanmasının ardından Musk, bazı çalışanları işten çıkarmış, ofiste yaşamaya başlamıştı. 

Satın alma için epey gündemi meşgul eden Musk, Twitter'ı yönetmeyi pek de kıvıramamış olacak ki ödenmemiş faturalar yüzünden davalık oldu! 

Twitter Ne Zaman Açılacak? Twitter Erişim Yasağı Kalkacak Mı, Tamamen Kapandı Mı? Twitter Ne Zaman Açılacak? Twitter Erişim Yasağı Kalkacak Mı, Tamamen Kapandı Mı?

twitterelonmusk

Elon Musk'a Twitter'ı satın almasını tavsiye eden ve süreci desteklediğini bildiren danışmanlık şirketi Innisfree M&A Incorporated, ödenmemiş faturalar şirkete yüzünden dava açtı! 

Davada ise '23 Aralık 2022 itibarıyla Twitter, anlaşma kapsamında Innisfree'ye karşı 1.902.788,03 dolardan az olmayan yükümlülüklerini yerine getirmiyor' ifadeleri kaydedildi. 

Geçtiğimiz ay ise bir emlak portföyünü yöneten bağımsız ticari şirket İngiliz Crown Estate, Twitter'ın Londra'daki genel merkezinin kirasının ödenmediği gerekçesiyle Twitter aleyhine dava açtığını açıklamıştı. Yani bu dava, Twitter adına açılan ilk dava değil...