Bartın'ın Amasra ilçesinde, maden ocağında dün akşam meydana gelen patlama sonrası 41 işçi hayatını kaybetti. Yurt genelinde büyük üzüntüye yol açan facia sonrası, konser ertelemelerine ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses de bu akşam gerçekleşecek konserin ertelendiğini açıkladı.

İbrahim Tatlıses İstanbul Konseri Ertelendi!

İbrahim Tatlıses, sosyal medya hesabından, Polat Yağcı'nın açıklamasını paylaştı. Söz konusu açıklamada ''Bugün yapılması planlanan İbrahim Tatlıses konseri, Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen patlama nedeniyle 26 Ekim tarihine ertelenmiştir. Hayatını kaybeden madencilerimize rahmet, ailelerine sabır ve yaralılara acil şifa diliyoruz.'' ifadelerine yer verildi.

Ebru Yaşar da Konserini Erteledi

Bartın'daki patlama, sanat dünyasında da büyük üzüntüyle karşılandı. İbrahim Tatlıses'in konser erteleme kararının yanı sıra, Ebru Yaşar da bu akşam gerçekleşecek konserini ertelediğini belirtti. Yaşar açıklamasında "15 Ekim Cumartesi akşamı gerçekleştirilmesi planlanan Denizli Açık Hava konserim, Bartın'da meydana gelen üzücü kazadan ötürü ileri bir tarihe ertelenmiştir. Kazada vefat edenlere, Allah'tan rahmet ve ailelerine bağ sağlığı diliyorum, Yaralılara acil şifalar diliyorum." ifadelerini kullandı.