Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan asgari ücret zammının ardından ayın 3’ünde enflasyon rakamları da açıklandı. Enflasyon rakamları açıklandıktan sonra memur ve emekli maaş zammı da netlik kazandı. Cumhurbaşkanı tarafından öncelikle açıklanan yüzde 25’lik zammın ardından tepki gelmeye başlayınca Cumhurbaşkanı ek müjde vererek memur ve emekli maaş zammının yüzde 30 oranında olacağını söyledi. Hal böyle olunca da memur ve emekli maaşları yeniden hesaplanmaya başladı. Hesaplanan bir maaş var ki dudak uçuklatmaya yetti. Herkesi bu mesleğe teşvik edecek olan mesleğin maaşı tam 24.519 TL!

Geçen yılın Aralık ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından asgari ücret zammı açıklanmış ve tamı tamına yüzde 54,6 oranında zam yapıldığı açıklanmıştı. Yapılan artışla beraber normalde 5500 TL olan asgari ücret 8506 TL’ye yükseldi. 3 Ocak tarihinde açıklanan Aralık ayı enflasyonu ve 2022 yılı son altı aylık enflasyonun açıklanmasının ardından memur, memur emeklisi ve emekli maaş zammı netleşerek yüzde 30 olarak açıklandı. Hal böyle olunca maaşlar tek tek hesaplandı. Hesabı yapılan bir meslekte doktor maaşı oldu.

5 L Ayçiçek yağı en dibe indi! Böyle fiyat ne görüldü, ne duyuldu! Kaçıranlar çok üzülür 5 L Ayçiçek yağı en dibe indi! Böyle fiyat ne görüldü, ne duyuldu! Kaçıranlar çok üzülür

24.519 TL Maaş Veriliyor

Bu maaşı duyan herkes bu mesleği icra etmek istese de gereken eğitimleri alması gerekiyor. Polikliniklerde çalışma gösteren ¼ seviyesindeki uzman doktor maaşı 2022 yılında 18.861 TL iken yapılan zammın ardından 24.519 TL’ye yükseltildi. Elbette uzman doktorların maaşı, kıdemine, çalışma yılına ve çalışma gösterdiği bölüme göre farklılık göstermektedir.

Uzman doktorun yanı sıra aile hekimi maaşları da zamlandı. 2023 aile hekimi maaşlarına gelen yüzde 30’luk zammın ardından mesleği icra edenlerin yüzü güldü. 2022 yılında aile hekimi maaşları 13.500 TL olurken 2023 yılında bu tutar kıdem ve mesailer dahil 17.070 TL’ye kadar yükselebilmektedir.