Gerek asgari ücret, gerekse de emekli maaş zamları Ocak ayı itibari ile zamlı olarak yatırılmaya başlamışken, bir çok belediye çalışanı zamlı maaş alamadıkları gerekçesiyle serzenişe geçmeye başladı. Asgari ücret zammı sonrasında gözler belediye zamlarına çevrildi.  

Mevcut promosyon ödemeleri sonrasında gözler belediye çalışanlarının alacakları zamlara çevrilmiş gibi duruyor. Bu kapsamda belediye çalışanlarına gün gün zam müjdesi verilmeye devam ediyor. Son zam haberi de Sakarya'dan duyuruldu ve belediye çalışanlarına yüzde 80 zam yapıldığı açıklandı.

İslam Memiş Bu Sefer Çok Net Uyardı! Altın Fiyatları Al Satçıları Sevindirecek İslam Memiş Bu Sefer Çok Net Uyardı! Altın Fiyatları Al Satçıları Sevindirecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Büyükşehir Belediyesi SASAY ve SASKİ Personel A.Ş çalışanı 3114 kişiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinde konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Çalışanlarımızın; yevmiyelerine, yemek, yol ve sosyal haklarına yapılan zamlar ile birlikte maaşlarına toplamda yüzde 80’e varan zam yapmış olduk. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Sözleşmenin detaylarını da paylaşan Başkan Yüce, “Daha önceki maaş kalemlerimizde yer almayan aile yardımı ile aylık 500 lira çalışanlarımıza destek vereceğiz. Cumhurbaşkanımızın da üzerinde durduğu yemek yardımı hususunda yüzde 100’den fazla bir iyileştirme yaptık. 2022 yılında 36 gün olarak belirlediğimiz ikramiye tutarını 2023 yılında 48, 2024 yılında ise 60 güne çıkarttık. Çalışanlarımızın; yevmiyelerine, yemek, yol ve sosyal haklarına yapılan zamlar ile birlikte maaşlarına toplamda yüzde 80’e varan zam yapmış olduk. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Asgari ücret zammı sonrasında kimi belediye çalışanları sözleşme için beklemekteyken, sözleşmeli olmamalarına rağmen maaşlarının asgari ücret karşısında ezildiğini belirtmekteydi. Bu ay ve önümüzdeki ay boyunca peş peşe belediye zamlarının konuşulacağı düşünülüyor