Saç modelleri daha güzel, daha çekici ve daha genç görünmek için oldukça önemlidir. Yanlış tercih edilen bir saç modeli yaşınızın olduğundan büyük görünmesine neden olurken, doğru bir saç modeli tercih ederseniz olduğunuzdan çok daha genç görünebilirsiniz. Kadınlar için genç görünmek hayır denilemeyecek şeylerden biridir. Her zaman daha genç gösteren saç modelleri ile en az 5 yaş daha küçük görünebilirsiniz. Genç görünüm sağlayan saç modellerinin detayları haberimizde..

Daha Genç Görünmek için Tercih Edebileceğiniz Saç Modelleri

Kahküllü Saç Modelleri

2-55

Kahkül kadınların vazgeçemediği şeylerden biri olsa da kestirirken oldukça tereddüt edilir. Özellikle anlı geniş olan kadınlar için önerilen kahkül aslında hemen hemen her yüz tipi için uygundur. Modern bir görünüm etkisi yaratmasının dışında özellikle alın bölgesindeki çizgileri sakladığı için kadınların olduğundan daha genç görünmesine yardımcı olur.

Katlı Kesim Saç Modelleri

2-56

Yüzü daha ince gösteren katlı saç kesim modelleri, özellikle yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kadınlar için idela saç kesimlerinden. Daha çok kilolu kadınlara önerilen bir saç modeli olsa da kısa boylu kadınlar içinde oldukça avantajlı modellerden biridir. Katlı saç kesimleri enerjik bir hava yaratmasından dolayı daha genç görünülmesinde yardımcı olacaktır.

Lob Model Saç Kesimi

2-57

Pek çok yüz tipi ile yüzde yüz uyum sağlayan saç kesimlerinden biri olan lob saç kesimi; en havalı modeller arasında yer alıyor. Genç ve havalı görünmek isteyen kadınların ilk tercihlerinden biri olan Lob model saç kesimi yüz bölgesini bir çerçeve içine aldığından dolayı illüzyon etkisine sahip.

İstanbul Valisinden Kar Uyarısı: Deyim Yerindeyse Çığ Düşecek! İstanbul Valisinden Kar Uyarısı: Deyim Yerindeyse Çığ Düşecek!

Genç Görünüm Üzerinde Etkili Olan Saç Modelleri

Daha genç görünmek için saç modelleri kadar tercih edilen saç renkleri de oldukça önemlidir. Özellikle 30 yaşından sonra kızıl saç kullanan kadınlar için ilk önerimiz saçları için başka alternatifleri değerlendirmeleridir. Çünkü kızıl saç rengi yaşı olduğundan daha büyük gösterir. Özellikle koyu renklerin daha genç görünme konusunda oldukça yardımcı olduğu bilinen bir gerçektir. Bundan dolayı 30 yaş sonrası için kahverengi ve siyah tonları genç görünme konusunda yardımcı olacaktır.

Sarı saç rengi pek çok kadının hayali olsa da en çok makyaj ve bakım isteyen renklerden biridir. Saç kusurlarını daha ön plana çıkaran sarı rengi daha bakımsız görünmenize neden olacaktır. Ayrıca makyajsız solgun ve bitkin görüneceğinizden dolayı yaşınız olduğundan fazla sanılabilir. Sarı renk sizin için bir tutkuysa ombre tarzı saç modelleri tercih edebilirsiniz.