Geçtiğimiz haftalarda Brent Petrol fiyatlarında yüzde 3’lük artış yaşanmasının ardından vatandaş akaryakıta zam beklerken indirim geldi. İndirim bugün pompaya yansıdı araç sahipleri benzin grubunu 63 kuruş indirimli alacak. Benzin ve motorinde dalgalı bir piyasa hakimken, petrol fiyatlarında pazartesi günü yaşanan yüzde 3’lük yükselişle araç sahipleri tedirginlik içerisinde gözlerini pompaya çevirmişti. Ancak zam haberi beklerken indirim geldi.

2023 Benzin Fiyatları

Bugünden itibaren geçerli olmak üzere pompaya 63 kuruş indirim yansıması bekleniyor. En son üst üste zamlanan benzine, 61 ve 67 kuruş zamlar gerçekleşmişti. Benzinin litresi ortalama İstanbul'da 19 lira 51 kuruş, Ankara'da 19 lira 73 kuruş, İzmir'de ise 19 lira 69 kuruşa satılıyor. İndirim motorine yansımadı, İstanbul’da litre başına 22,06 TL, Ankara’da 22,22 TL ve İzmir’de ise 22,35 TL’den satılıyor.

Ocakta da Zam gelmişti! Honda Civic Şubat 2023 Fiyat Listesi Güncellendi! Ocakta da Zam gelmişti! Honda Civic Şubat 2023 Fiyat Listesi Güncellendi!

Bakan Nebati: ‘Zamları Yansıtmamaya Çalışıyoruz’

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati en son yaptığı açıklamada: "Küresel petrol ve doğal gaz fiyatlarında yıl boyunca yaşanan fiyat dalgalanmalarının yarattığı maliyet artışlarını vatandaşlarımıza mümkün olduğunca yansıtmamak için var gücümüzle çalışıyoruz" demişti.