Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın vatandaşa yönelik sosyal yardım ödemeleri devam ediyor. Aile Bakanlığı, yardımı muhtaç olan her vatandaşa sosyal destek verecek. Zaten süren yardımlara ek olarak 3000 TL müjdesi verildi. Daha önce böylesi görülmedi. Her haneye nakit destek var. Yardıma muhtaç aileler başvuru yaparak destek ödemesinden faydalanacak. Bu defa çocuk yardımı olarak ödeme yapılacak. Başvuru yapanlar PTT'den destek alacak.

Nakit paraya ihtiyacı olan devlet yardımı bekleyen vatandaşlar için aile Bakanlığı'ndan müjde üstüne müjde geliyor. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi hanelere bakanlık 3300 TL nakdi yardım müjdesi verdi. Çocuk yardımı ödemeleri başlıyor Mart ayında hesaplara yatacak. PTT'den ödeme almak için e-Devlet'ten başvuru yapabilirsiniz. Aile Bakanlığı 3300 TL çocuk yardımı desteği ile ilgili her şeye haberimizden ulaşabilirsiniz.

Her Haneye Nakit Yardım Verilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her haneye nakit yardım verilecek. Yardıma muhtaç olan ihtiyaç sahibi olan Dar gelirli olan Haneler e-devlet üzerinden ya da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı il ve ilçe merkezlerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarından başvuru yaparak ödeme alma şansına sahip olacak. Aile Bakanlığı yardım parası almak için şartlarda netleşti.

Çocuklu Aileler Yardım Parası Alacak

Yardım parası çocuklu aileler için verilecek. İlkokul ortaokul lise ve üniversite öğrencisi çocuğu olan aileler başvuru işlemlerini yaparak yardım ödemesinden faydalanacak. Başvurular e-devlet üzerinden T.C kimlik no'ya göre yapılacak. Yardım ödemesi miktarı aile Bakanlığı tarafından arttırılabiliyor. İlk etapta 3.300 TL olarak yapılacak ödemelerin miktarının 5500 TL'ye kadar yükseleceği öğrenildi.

Emeklinin Yüzü İyice Gülecek! 15 Güne 2.900 TL Daha Ödenecek Emeklinin Yüzü İyice Gülecek! 15 Güne 2.900 TL Daha Ödenecek

Başvuru Şartları Netleşti

Aile Bakanlığı yardım ödemesi başvuru şartları da netleşti. Çocuk yardımı almak isteyen aileler hane içinde kişi başına düşen gelirin 3 asgari ücretin üçte birinden az olması halinde başvuru yapabilecek. Ayrıca çocukların okullarında başarılı olma şartı da aranıyor. Yani okula giden çocuğu olan ve devlet okulunda okuyan başarılı çocuğa sahip aileler bu yardım ödemesi için başvuru yapabiliyor.