Doğalgaza indirim geldi. Belirli bir kesime hitap edecek olan bu indirim tam size göre. Yaşadığımız ekonomik süreçte doğalgaz indirimi nakit sıkıntısı yaşayan kişilere resmen ilaç gibi gelecek. Yapılan indirimin detayları belli oldu.

Doğalgaza İndirim Geldi

Doğalgaza indirim haberi herkesin dikkatini çekti. Özellikle evlerde, iş yerinde ve sanayi sektöründe kullanılan bu enerji kaynağı, kullanım alanı yaygın olduğundan ötürü en çok zam alan unsurlardan olmaktadır. Enerji sektöründe yaşanan bu denli kayıplardan dolayı da doğalgaza sürekli zam yapılmaktadır. BOTAŞ tarafından yapılan son açıklamada doğalgaza indirim yapıldığı açıklandı.

Emekliye Seçim Zammı! Yüzde 36 Zammı Erdoğan Onayladı Emekliye Seçim Zammı! Yüzde 36 Zammı Erdoğan Onayladı

BOTAŞ tarafından yapılan açıklamada elektrik üretimi için kullanılan doğalgaz ve sanayi aboneleri için doğalgaz fiyatına indirim geldiği açıklandı. Yapılan indirim kapsamında sanayi abonelerinin kullandığı doğalgazın fiyatı Mart ayı için 1. Kademede 1000 metreküp doğalgaz fiyatı 7,124 TL, kademe iki için ise 11.850 TL olarak belirlendi. Elektrik üretiminde kullanılan doğalgaz için ise 1000 metreküp fiyatı 12.000 TL olarak belirlendi.