Halkbank, müşterilerine esnek ödeme seçenekleri ve rekabetçi faiz oranları sunan yeni taşıt kredisi programını hayata geçirdiğini duyurdu. Program, bireylerin aracın değerine uygun kredi koşullarıyla yeni veya kullanılmış bir araç satın almalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Halkbank taşıt kredisi programının en önemli özelliklerinden biri müşterilerin gelirlerine göre kredi taksitlerini belirleyebilmeleridir. Ayrıca müşteriler, artan veya azalan taksitli ödeme planı seçenekleri ile ilk taksitlerini 2 ay erteleyebilirler.

2-49

Kimse Bunu Bilmiyor! Devlet İş Görüşmesine Gideceklere O Parayı 3 Kere Ödüyor Kimse Bunu Bilmiyor! Devlet İş Görüşmesine Gideceklere O Parayı 3 Kere Ödüyor

Halkbank araç kredisi vadesi 400.000 TL'ye kadar olan araçlar için 48 ay, 400.001 TL - 800.000 TL arası araçlar için 36 ay, 800.000 - 1.200.000 TL arası araçlar için 24 ay ve 1.200.000 - 2.000.000 TL arası araçlar için 12 ay vadedir. Ayrıca tahsis ücretine %10 banka sigorta işlem vergisi (BSMV) dahildir. Bu avantajlı taşıt kredisi programından faydalanmak isteyen müşteriler gerekli belgelerle en yakın Halkbank şubesine başvurabilirler.

Araç Alacaklara Müjdeli Haber Halkbank’tan Geldi

Otomotiv sektörü de her sektörün olduğu gibi kur farklarından ve enflasyondan oldukça etkilendi. Dolar kurunun artmasıyla birlikte yedek parça üretiminde de yüksek bir artış yaşandı. Ancak Halkbank yüksek enflasyona ve kur artışına rağmen müşterilerin araç alabilmesi için uygun araç kredisi faizleriyle her vatandaşı araç sahibi yapmaya hazır olduklarını belirtti. Yedek parça maliyetlerinin atmasıyla birlikte neredeyse tüm araç modellerine de oldukça fazla zam yapıldı. 2022 yılında araç fiyatları tüketiciyi hayal kırıklığına uğratırken 2023 yılına girilmesiyle birlikte Halkbank araç sahibi olma konusunda tüketicinin yüzünü güldürmeyi hedeflediklerini belirtti. Halkbank müşterilerine yeni özel araç kredi kampanyasını Ocak ayı itibariyle başlattı.

Halkbank’tan 2. El Taşıt Kredisi Kampanyası

2-50

Halkbank, ikinci el araç almak isteyenler için 2. El Taşıt Kredisi Kampanyası başlattı. Kampanya, 7 yaşını doldurmamış 2. el araçlara %1,59 faiz oranıyla kredi imkanı sunuyor. Halkbank bu krediden yararlanılması için müşterilerin belirli kriterleri karşılaması gerektiğini belirtti. Öncelikle müşterilerin Halkbank'tan en az kredi taksit tutarı kadar açık hesap açmaları ve en az iki otomatik ödeme talimatı vermeleri gerekmektedir. Müşterilerin bu gerekliliklere ek olarak krediye konu araca HGS tanımlaması yapması, Kasko ve Trafik sigortası yaptırması gerekmektedir.