Halkbank, güncel kampanyalara ilişkin resmi internet sitesi üzerinden bilgi vermeye devam ediyor. Bu kapsamda, esnaflara sağlanacak olan 100 milyar TL kredi desteğinin detayları da belli oldu.

Halkbank Kredi Desteği

Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz desteği ile esnaflara ve sanatkarla düşük faizli kredi sağlanacak. Söz konusu krediye, Esnaf ve sanatkarlar Odası ve Siciline kayıtlı faal esnaf ve sanatkarlar krediye başvuru yapabilecek.

Halkbank Esnaf Kredisi Detayları

Halkbank'ın internet sitesinde yer alan bilgilendirmeye göre, kredi desteğinin detayları şu şekilde:

- Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz desteği ile düşük faiz oranından faydalanabilirsiniz.
- İşletme sermayesi ihtiyaçlarınızın karşılanmasına yönelik taksitlerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık ödeme seçeneğiyle, azami 60 ay vade ile 500.000.-TL’ye kadar finansman sağlayabilirsiniz.
- Mesleki faaliyetinizle uyumlu iş yeri ve taşıt alımına yönelik olarak, 1.500.000.-TL’ye kadar yatırım kredisi kullanabilirsiniz. İş yeri alımlarında 120 aya kadar, taşıt alımlarında ise 84 aya kadar aylık ve 3 aylık ödeme seçenekleri ile uzun vade avantajından faydalanabilirsiniz.
- Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaleti veya Bankamızca Doğrudan Kullandırım şeklinde sunulan kredilerimizi kullanabilirsiniz.

Vatandaşların İhtiyacı İçin Kesin Talimat Verildi! PTT ve 3 Kamu Bankası 20 Bin TL Krediyi Şipşak Hesaplara Yatıracak Vatandaşların İhtiyacı İçin Kesin Talimat Verildi! PTT ve 3 Kamu Bankası 20 Bin TL Krediyi Şipşak Hesaplara Yatıracak

Halkbank Esnaf Kredisi Başvurusu

Kredi kampanyasından faydalanmak isteyen esnaf ve sanatkarlar, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK) ortağı ise kooperatifleri aracılığıyla, kooperatif ortağı değil ise yetkili Şubelerimiz üzerinden kredi başvurularını, Kimlik Belgesi, Esnaf Oda Kayıt Belgesi ve Vergi Levhası örneğini ileterek başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.