Sosyal medya fenomeni Merve Taşkın, yabancı sitelerde müstehcen görüntüler paylaştığı iddiasıyla yargılandığı davada beraat etti. Beraat kararına çok sevinen Taşkın tüylü pembe bir ceketle dikkat çekerken, avukat Feyza Altun açıklama yaptı. 

Bu çok önemli bir karardı. Çünkü Türkiye'de özellikle kadınların giyimine kuşamına ve yaşam biçimine saldırı niteliğindeki bu dava lehimize sonuçlandı.

Afra Saraçoğlu Çağatay Ulusoy Aşk mı Yaşıyor? Şok Eden Gerçek Ortaya Çıktı Afra Saraçoğlu Çağatay Ulusoy Aşk mı Yaşıyor? Şok Eden Gerçek Ortaya Çıktı

mervetaskin1

Merve Taşkın Beraat Talep Etti 

İstanbul 55. Asliye Ceza Mahkemesi'nde ikinci celsesi görülen duruşmada Merve Taşkın ve avukatları Emrah Karatay ile Feyza Altun da vardı. 

Duruşmaya pembe tüylü bir ceketle katılan Taşkın, kendisine söz verildiğinde beraatini talep etti. 

Avukatı Feyza Altun ise emniyetten gelen yazıların konu olduğu internet sitesinin bulunamadığını belirterek, 'Kime ait olduğu belirlenememiştir. Celse arasında ihbar eden tarafından dosyaya müvekkilimin özel bilgileri sunulmuştur. Bununla ilgili suç duyurusunda bulunacağız. Suç unsurları oluşmamıştır. Bu nedenle müvekkilimin beraatini talep ederiz' dedi. 

mervetaskinberaat

Savcı da Beraat İstedi

Öte yandan duruşmada savcı, sanığın tamamen çıplak olduğu fotoğraf ve videoların bulunmaması, müstehçenlik niteliği taşımaması nedeniyle suç unsuru oluşmadığına dikkat çekti. Görüntülerin müstehçen nitelik taşımaması nedeniyle sanığın beraati talep edildi. 

mervetaskin

Merve Taşkın Karar Sonrası Avukatına Sarıldı

Duruşmada Merve Taşkın'ın beraat etmesi sonucunda basın mensuplarına açıklama yapıltı. Feyza Altun beraat ettiklerini söyleyerek şunları kaydetti:

Bu çok önemli bir karardı. Çünkü Türkiye'de özellikle kadınların giyimine kuşamına ve yaşam biçimine saldırı niteliğindeki bu dava lehimize sonuçlandı. Ben çok mutluyum kendi adıma. Çok stresliydi çünkü Merve, güzel oldu. 

Umarım bundan sonra savcılarımız, sadece bikini, dekolte gördüm diyerek bu davaları açmaktan vazgeçerler, bir avukat olarak temennim budur.