Asgari ücrete gelen zam çalışanların yüzünü güldürse de art arda gelen zam haberleri herkesin canını sıkmaya yetti. Özellikle son zam haberleri akıl almaz nitelikte olunca dikkat çekti. Bursa Orhangazi Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından yapılan açıklama kapsamında erkek kuaförleri ve berber fiyatlarına zam yapıldığı açıklandı. Açıklanan zam haberinin tüm tarifelerde geçerli olacağı belli oldu. Yeni yıl bir geldi pir geldi dedikleri bu olsa gerek.

PTT Ev Hanımlarına Maaş Müjdesi Verdi! Tek Çocuğunuzun Olması Yeterli PTT Ev Hanımlarına Maaş Müjdesi Verdi! Tek Çocuğunuzun Olması Yeterli

Berber Fiyatlarına Zam Geldi!

Güzelleşmek için kadın erkek herkesin mutlaka gitmek zorunda olduğu berberlere gitmek artık pahalıya maş olacak. Sıradan bir işlem yaptırsanız bile çok para ödeyecek olmanız can sıkmaya yetti. Gelen zamların tüm tarifelere yapılacağı da açıklandı. Yapılan açıklama kapsamında:

Saç tıraşı 50 TL’den 70 TL’ye yükseltilirken, sakal tıraşı 30 TL’den 50 TL’ye çıkarıldı. Yani bir kişi hem saç hem de sakal tıraşı olursa 110 TL ödeme yapacak.  Bunun yanı sıra sakal çevirme 40 TL oldu. Çocuk tıraşı ise 50 TL’ye yükseldi. Daha önce fön 20 TL iken şuanda 30 TL, saç boyama fiyatı 250 TL iken 300 TL, ağda 20 TL iken 30 TL oldu. Damat tıraşı 500 TL’ye çıkarken, maske yapımı 30 TL oldu. Yapılan fiyat değişikliği hafta başından itibaren geçerli olmaya başladı.