Geçtiğimiz günlerde altın uzmanı İslam Memiş tarafından yapılan açıklamada gram altınlarınızı satmayın uyarısı gelmişti. Memiş yaptığı açıklamada Gram altının 1450 TL seviyesine ulaşağını tahmin etmişti. Bu hafta gram altında hareketlilik başladı. 

İster Şubeye Git, İster SMS'le Başvur! PTT Kefilsiz Şartsız 50 Bin TL'yi Hesaplarınıza Yatıracak İster Şubeye Git, İster SMS'le Başvur! PTT Kefilsiz Şartsız 50 Bin TL'yi Hesaplarınıza Yatıracak

Son 6 Ayın En Yüksek Seviyesi

Yatırımcılar Memiş'in tahminlerini bir tarafa not etmişken uluslararası piyasalarda altın fiyatları 2022 yılının son 6 aylık en yüksek seviyesine tazeleyerek başladı.  Cuma günkü fiyatta, ons yükselişe paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 0,49 artışla başlayıp 1.097 liradan tamamlamıştı.

Gram altın rekor tazelemesinin ardıdan, şuanda 1.107 liradan işlem görüyor. Buna paralel çeyrek altın 1.842 TL, Cumhuriyet altını da 7.369 TL'den işlemlere devam ediyor.

Uzmanlar, Çin'deki COVID tedbirlerinin gevşemesi nedeniyle artan vakalar hala dünya için tehlikeli görünüyor dedi. ABD ve İngiltere piyasalarının bugün kapalı olması nedeniyle tabloların nispeten hacmi düşük ve dalgalı bir grafik izleyeceğini bildirdiler.