Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 2022 değerlendirme toplantısında açıklamalarda bulunan Bakan Vahit Kirişçi, Bakanlık ile ilgili pek çok konuda bilgi verdi. 2022 yılındaki faaliyetlere değinen Bakan Vahit Kirişçi, Uzman Eller Projesi ile verilen hibe desteğinin artırılacağının müjdesini açıkladı.

Finansbank Asgari Ücretli, Emekli ve Memur İçin Çok Özel Bir Kredi Kampanyası Başlattı!   Finansbank Asgari Ücretli, Emekli ve Memur İçin Çok Özel Bir Kredi Kampanyası Başlattı!  

Hibe Desteği Artıyor

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'nin açıklamasına göre, Uzman Eller Projesi kapsamında genç çiftçilere verilen hibe desteği, 100 bin TL'den 250 bin TL'ye yükselecek.

Uzman Eller Projesi Nedir?

Uzman Eller Projesi için hibe tutarının artırılacağının açıklanmasının ardından, söz konusu desteğin detayları araştırılmaya başlandı. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan bilgilendirme ye göre Kırsal alanda yaşayan/yaşamayı taahhüt eden; Meslek yüksekokulları dâhil üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun kişilere; tüm illerde kırsal alanda uygulayacağı; tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde, eğitimli işgücü ile tarımsal üretimin miktarını, kalitesini ve verimliliğini arttırmak, kırsal alandaki tarımsal üretim yapan işletmelere örnek ve önderlik oluşturacak sürdürülebilir yatırımlara hibe desteği sağlanacak.