Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önceki açıklamalarında gençler için devlet destekli olarak 500 bin TL'ye kadar kredi verileceğini duyurmuştu. Bu kapsamda kamu bankası Halkbank tüm hazırlıklarını tamamlayarak gençler için kredi detaylarını duyurdu. 

Uygun faiz oranları, kolay geri ödeme planları ve erteleme seçenekleri sayesinde gençler işlerini kurabilecekler. Kredide yetkili banka ise Halkbank olacak. 

halkbankgenckredi

6 Farklı Kredi Desteği Devletten! 

Halkbank'ın gençlere özel devlet destekli kredi paketinde kendi işini kurmak isteyen herkes uygun faiz oranlarıyla girişimci kredisinden faydalanabilecek. Gençler, kadınlar ya da yeni iş kurmak isteyenler için hazırlanan kredi paketinde tam 6 farklı kredi seçeneği de olacak. 

girisimcikredisi

Kadın Girişimcilere Özel Kredi 

Halkbank'ın devlet destekli olarak kadınlara özel hazırladığı kredi paketinde, ilk defa iş kuracak kadınlara büyük bir imkan sağlanacak. İlk kez iş kuracak ya da kendi işini kurmuş olan kadınlara finansman erişimi Halkbank ayrıcalıklarıyla kolaylaştırılacak. 

Kadın Girişimci Kredisi'nde işini kurmuş olan kadın girişimciler için 300 bin TL, işini yeni kuran (6 aydan daha kısa süredir faaliyette bulunan) kadın girişimciler için ise 200 bin TL kredi kullandırılacak. 

halkbankgirisimcikredi

Yukarıdaki azami limitlerin yanı sıra asgari 10 bin TL Ticari kredili mevduat hesabı ve asgari 10 bin TL limitli Paraf Üreten Kadın Kredi Kartı ürünü de sunulacak. 

Üniversite Mezunu Gençlere Kredi 

Üniversite mezunu olmuş ve iş kurmak isteyen gençler de yine devlet destekli Halkbank girişimci kredisinden faydalanabilecekler. Gençler, mezun oldukları bölümle alakalı bir iş yapmak ya da iş yeri açmak istediklerinde, 400 bin TL'ye kadar kredi kullanabilecekler. 

Veteriner, avukat gibi farklı meslek dallarında ise 2 yıl deneyim şartı aranacak. Yaş kriterinde üst limit 45 olarak belirlenirken, 12 ay ödemesiz ve 60 ay vadeli kredi kullandırılabilecek. 

halkbankgirisimcikredisi

İlkokul Mezunlarına Özel Halkbank Kredisi 

Kendi işini kurmak isteyen ilkokul mezunları da yine Halkbank üzerinden devlet destekli kredi alabilecekler. 250 bin TL'ye kadar kredi kullandırılan bu destekte, 45 yaş sınırı uygulanacak. Yaş şartını sağlayan ilkokul mezunu vatandaşlar ise 250 bin TL'ye kadar krediden faydalanabilecekler. 

QNB Finansbank İbreye Füze Bağladı! 35.000 TL Promosyon Müjdesi QNB Finansbank İbreye Füze Bağladı! 35.000 TL Promosyon Müjdesi

Genç Girişimcilere 500 Bin TL Destek 

Halbank'ın gençlere özel hazırladığı bu kredi paketi 'Tekno Girişimci Kredisi' olarak adlandırıldı. Bu kapsamda da kredi limiti 500 bin TL'ye kadar çıkarıldı. Ofis açma, ekipman desteği, cihaz alımı gibi her türlü farklı ihtiyaç bu kredi paketinde değerlendirilebilecek. 

halkbankkredi

12 Ay Ödemesiz Dönemli 500 Bin TL Krediye Başvuru Nasıl Yapılır?

Belirtilen kriterleri sağlayan girişimciler, Halkbank KOBİ sayfası üzerinden giriş yaparak başvurularını iletebilecekler. Başvuru sırasında eğer daha önceden kurulmuş bir iş için finansman kullanılacaksa, iş yerine dair gerekli belgelerin teslim edilmesi gerekecek. Henüz işini kurmamış girişimcilerden ise iş fikirleri, işe dair gerekli planlama ve detaylar istenecek. Tüm şartları sorunsuz bir şekilde sağlayanlar ise krediden hemen faydalanabilecekler.