23 Yaşınndaki Rumen futbolcu Okan Buruk tarafındandan kadroda düşünülmeyip satın alma opsiyonuyla İtalya Serie B temsilcisi Pisa'ya kiralanmıştı. Genç futbolcu Pisa'da gösterdiği performansla göz doldurdu. Çıktığı 17 maçta 4 gol 7 asistlik katkı sağlayarak takımın gol yollarında önemli isimlerinden biri haline geldi.

İstanbul Valisinden Kar Uyarısı: Deyim Yerindeyse Çığ Düşecek! İstanbul Valisinden Kar Uyarısı: Deyim Yerindeyse Çığ Düşecek!

 

BONSERVİSİ ALINACAK

Güncel piyasa değeri 5 milyon Euro olan Olimpiu Morutan 2021-2022 sezonunda Galatasara formasıyla 34 maçta 4 gol 5 asist katkısı vermişti. Milli takıma da çağırılan futbolcu kasım ayında milli formayla gol atması beklendi. Pisa'da olan yükselişinin ardından Rumen basınından Emmanuel Raşu aktardığına göre 5.5 milyon euro satın alma opsiyonu bulunan Olimpiu Morutan'ın bonservisini Galatasaray'dan almak isteyen Pisa, bu ücreti düşürebilmek için Galatasaray ile pazarlıklara başladı. Haberde, Pisa kulübünün  Rumen oyuncunun performansından çok memnun olduğu ve takımda kalıcı olarak kalmasını istediği yazıldı.