TikTok fenomeni Gaga Bulut geçtiğimiz gün gözaltına alındığı haberi gündemi sarsmıştı. Herkes Gaga Bulut ne oldu? Gaga Bulut tutuklandı mı sorusu ile birlikte Gaga Bulut neden tutuklandı sorusunun yanıtını aradı.  Gaga Bulut takma adı ile sosyal medyanın en çok spekülasyonlarla dolu paylaşımlarına imza atan Bulut Altuğ neden tutuklandı?

Yüzbinlerce takipçisi olan ve geçimini adeta TikTok, Youtube gibi platformlardan sağlayan Gaga Bulut gözaltına alınması arkasındaki detaylar sorulmaktaydı. Son dakika sosyal medyaya sızan bilgilerde Gaga Bulut neden tutuklandı sorusunun yanıtları verildi.  Peki Gaga Bulut neden gözaltına alındı? İşte detaylar...

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin 'İlçenin Yarısı Yok' Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin 'İlçenin Yarısı Yok'

Gaga Bulut neden tutuklandı?

İnternetin özellikle de sosyal medyanın hayatımıza girmeye başlaması ile birlikte bunu fırsat bilip meslek haline getirmiş bireyler mevcut. Kimi fenomenler para kaznamak adına türlü türlü saçmalıklarını gösterirken, bunlardan birinin de Gaga Bulut olduğu söyleniyor. Cinsel içerikli paylaşımları sebebiyle Gaga Bulut tutuklandı iddiaları ortalıklarda dolaşıyor. 

TAbii ki Gaga Bulut'un tutuklanmasında sadece bu içerikler değil, içeriklerdeki kişilerin resimlerini kaldırmak için şantaj yaptığı gerçeği de mevcut. 

Uzunca süredir takipteydi

Ekiplerin uzunca süredir metrajında olan Gaga Bulut Instagram hesabı 'iamgagabulut' takip ediliyordu. Öyle ki 26 yaşındaki fenomenin yukarıdaki suçlardan mütevellit tutuklandığı söylendi. 

Polis operasyon düzenledi

Uzun süre takip edilen Gaga Bulut Instagram hesabından yaptığı paylaşımlar sonrasında evine baskın yapıldığı söylendi.  'kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirmek' ve 'şantaj' suçlarından Gaga Bulut isimli fenomen tutuklandı. 

500 bin ganimet bulundu

Gaga Bulut neden tutuklandı? sorusunun diğer bir yanıtı da kasasından çıkan ganimetler olurken, işlediği suçlardan kazandığı paralar olduğu ortaya çıktı. 

2018'de de suç işlemişti

2018 senesinde de Gaga Bulut neden tutuklandı sorusu araştırılıyordu. Öyle ki rezillik olarak açıklanan iddialarda 2 çocuğa 100 lira vererek zorla öpüştürdüğü anları videoya çekmiş ve sonrasında da bu videoyu sosyal medya hesabından paylaşmıştı.