Alınan bir son dakika kararıyla doğalgaz faturasını yüksek ödeyenlere müjde niteliğinde haber verildi. İstanbul’da konutlarda kullanılan doğalgazda 1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olmak kaydıyla yüzde 12 indirim yapılacağı duyuruldu.

1 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde İstanbul’da doğalgaz faturalarına indirim yapılacağı duyuruldu. Yapılan duyuruda İGDAŞ’ın sistem kullanım bedellerine indirim yaptığı duyuruldu. Yapılan indirimden sonra doğalgaz fiyatlarında ise yüzde 12,13 düzeyinde bir indirim olacağı duyuruldu.

İndirim Nasıl Olacak?

Sektörün güvenilir kaynakları tarafından aktarılan bilgilere göre yapılan indirimle İstanbul’da faturalar yüzde 12 oranında düşecek. Yani bir kişi bir ayda bin TL doğalgaz faturası ödüyorsa yapılan indirimle bu fatura ortalama 879 TL bandına düşecek.

Devletten 65 Yaş Aylığı Müjdesi! 8.000 TL Hesabınıza Yatacak Devletten 65 Yaş Aylığı Müjdesi! 8.000 TL Hesabınıza Yatacak

Türkiye genelinde diğer illerde de indirim yapılıp yapılmayacağı merak edilmektedir. Konuyla ilgili henüz net bir açıklama gelmedi. İlk indirim İstanbul’dan gelse de diğer illerde indirim olup olmayacağı belli değil. Yeni açıklama geldiği takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.