Alınan bilgilere göre 6 Mart'ta sabah saatlerinde, Saraç'ın 2011-2015 yılları arasında birlikte olduğu kız arkadaşıyla müstehcen video ve fotoğraflar gönderildi. Orhun Faruk Saraç'ın annesi Berna Ökten'e gönderilen video ve fotoğraflar, yurtdışı kayıtlı bir numaradan atılmış. 

Gelen fotoğraf ve videolara bir d not düşen şahıs, "Oğluna söyle bana buradan ulaşsın Berna, aksi takdirde daha fazlasını nişanlısına gönderirim" demiş.

Gördükleri karşısında şok olan anne Berna, durumu Saraç'a aktarırken, Sraç da eski kız arkadaşını arayarak fotoğraflar hakkında bilgi vermiş. Kız arkadaşı ise aynı fotoğrafların kendisine de gönderildiğini, tehdit ve hakaretler edildiğini aktarmış. 

Yaşanılan şokun ardından ise iş insanı Saraç, suç duyurusunda bulundu. Savcılığa şikayet dilekçesi sunan Saraç, videoların kimler tarafından çekildiğini bilmediklerini belirtti. Anne Berna Ökten'e tekrar mesaj atan şahıs ise videoları yaymaya devam edeceğini söylemiş. 

Ali Atay Oğlu ile Alışveriş Turunda Ali Atay Oğlu ile Alışveriş Turunda

faruksarac

İlk İfşaları Değil... 

Öte yandan dilekçenin devamına kız arkadaşıyla buna benzer başka olaylar yaşandığını da aktaran iş insanı Saraç, bazı sosyal medya hesapları ve öğrenci gruplarında videolarının gezdiğini söyledi. Eski kız arkadaşının ise durum karşısında sadece erişim engeli talebinde bulunduğunu bildirdi. 

Dertleri Para 

Orhun Faruk Saraç, eski kız arkadaşının yıllar önce kendisinden şikayetçi olduğunu ve açılan davada ceza aldığını belirtti. O dönemde yine aynı şantaja maruz kaldığını söyleyen iş insanı, kendisinden maddi menfaat elde etmek istediklerini ve yaşanılan durumun aynı olduğunu aktardı.