Öyle Zam Geliyor ki Bu Sefer Eli Mahkum Bırakacaksınız! Öyle Zam Geliyor ki Bu Sefer Eli Mahkum Bırakacaksınız!

EYT yasasının kanuna girmesiyle birlikte Nisan’da ilk maaşların yatacağı ve ödemelerin ne kadar olacağı da belirlendi EYT’nin yasalaşması öyle bir zamana denk geldi ki emekli olanlar hem ilk maaşlarına kavuşacak hem de ek ödeme yağmuruna tutulacak. İşte EYT’lilere yapılacak ödemeler ve tarihlerinin detayları...

Nisan ayında EYT’lileri büyük sürprizler bekliyor. İlk maaşla beraber alacakları ödemeler Mart ayında başvuru yapan EYT’li vatandaşları çok memnun edecek. Ramazan Bayramı’na denk gelen EYT maaş ödemeleri ile birlikte bayram ikramiyesi de hesaplara yatacak. Bolluk içinde geçecek bir Nisan 2023 ayı EYT’lilerin olacak. Ayrıca EYT’liler de bankaların promosyonların yararlanarak maaşlarını istedikleri bankalardan çekebilecekler. Peki EYT maaşları ne zaman yatacak? EYT maaşı ne kadar? EYT promosyon ödemesi yapan bankalar hangileri? EYT bayram ikramiyesi ne kadar?

eytlilere-odeme-yagmuru-3-odemenin-birden-yatacagi-tarih-belirlendi-1

EYT MAAŞLARI NE ZAMAN YATACAK?

Mart ayında başvuru yapan EYT’liler için maaşları 1 Nisan’da bağlanacak ve 17 Nisan ile 30 Nisan aralığında hem SSK’lı hem Bağ-Kur’luların maaşları yatmış olacak.

EYT'LİLERE BAYRAM İKRAMİYESİ YATACAK MI?

EYT kapsamında emekli olmaya hak kazanıp başvurularını Mart ayında gerçekleştirenler Nisan’daki Ramazan Bayramı için ödeme alabilmiş olacaklar. 2022 emekli bayram ikramiyesi 1.100 TL yatmıştı. Bu sene içinse 1500 TL ile 2000 TL arasında ikramiye yatması bekleniyor.

eytlilere-odeme-yagmuru-3-odemenin-birden-yatacagi-tarih-belirlendi-2

EYT’LİLER PROMOSYON ÖDEMESİ ALABİLİYOR MU?

EYT kapsamında emekli olan vatandaşlara da bu sene banka promosyon ödemeleri gerçekleştirilecek. Promosyon ödemeleri için EYT’den emekli olanlar maaşlarını çekme kararı aldıkları bankada 3 sene kalma sözü vererek ödeme alabilecek. Hangi banka daha çok emekli promosyonu veriyor ise onu seçebilecekleri gibi ayrıca EYT’lilere SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu)  prim ödeme kredisi veren uygun faizli ekstra kampanya yapmış bankalar da seçilebilmektedir. Bankaların promosyon miktarları ise emeklilerin aldıkları maaşa göre değişiyor. Ödemeler bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir. Bazı bankalar maaşa göre 3 bin TL ile 5 bin TL arası ödeme yaparken, bazı bankalar 3 bin 500 TL ile 7.500 TL ödeme yapabiliyor.

eytlilere-odeme-yagmuru-3-odemenin-birden-yatacagi-tarih-belirlendi-3

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR NE KADAR MAAŞ ALACAK?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar ne kadar maaş alacak? Sorusuna cevap arayan vatandaşlar ise e-devlet sistemine girerek aylık hesaplama sayfası üzerinden gerekli bilgileri doldurması halinde ne kadar maaş alacaklarını görebilmektedirler.