Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Vedat Bilgin'in açıklaması üzerine 1 Mart 2023 tarihinde ilk EYT maaşının yatacağı müjdesi de bekleyenlerin yüzünü güldürdü. Peki emekli olanların maaş promosyonu konusunda tavan fiyat ne olacak? İşte detaylar haberimizin devamında..

Emekli maaş promosyonun ne kadar olacağı da merak konusu. EYT banka promosyonu konusunda vatandaşlar 20 bine kadar promosyon beklerken tavan fiyat belli oldu. Peki tavan fiyat beklenildiği gibi 20 bini bulacak mı? İşte detaylar..

Emekli Maaş Promosyonu

11-18

QNB Finansbank İbreye Füze Bağladı! 35.000 TL Promosyon Müjdesi QNB Finansbank İbreye Füze Bağladı! 35.000 TL Promosyon Müjdesi

Emekli maaş promosyonu 20 bin beklenirken tavan fiyat bekleyenleri üzdü. Açıklanan tavan fiyat 15 bin TL olurken bu rakam beklenildiği rakamı bulmadı. Emekli promosyonu için maaşınızı aldığınız banka ile sözleşme yapabilirsiniz. Böylece 3 yıllık taahhüt süreniz başlamış olur. Hem yeni emekliler hem de EYT'liler bu şekilde emekli promosyonu alabilir. Ancak özel bankalar bu 2 milyonun üzerindeki emekliyi kaçırmak istemeyeceği için en yüksek promosyonu sunabilir. Bu şekilde promosyonun 20 bine çıkacağı tahmin ediliyordu. Kamu bankaları bu konuda bir yarışa girmesi beklenmiyor ancak özel bankalar en avantajlı teklifleri sunmak adına çalışmalara başladı.

Promosyon Tavanı Belli Oldu

Emekli maaşı promosyon fiyatı 15 bin olarak belirlendi. Bu durumda bankalar 7.500 ile 15.000 TL aralığında promosyon sunabilir. Bu düzenleme imzaya açıldı. Promosyon tavan fiyat düzenlemesinin komisyona sunulması bekleniyor. Bu durumda EYT düzenlemesi sonrası emekli olacak vatandaşlar Mart ayında ilk ödemelerini hangi bankanın hangi şubesinden alacaklarını işlemler sırasında SGK'dan seçebilir. Yine EYT'liler bu seçimlerini E Devlet üzerinden de yapabilme kolaylığına sahipler. Bu durumda EYT'lilerin ilk emekli maaşı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Vedat Bilgin'in belirttiği tarihte yani 1 Mart 2023 tarihinde, seçtikleri bankaya yatacak. Bu durumda seçlen banka ister kamu bankası olsun ister özel banka, kendi şubelerini seçmeleri durumunda emeklilere 3 yıl taahhütlü promosyon imkanı tanıyor.