YSK Yeni Başkanı Ahmet Yener Kimdir? Kaç Yaşında ve Eğitim Durumu Ne? YSK Yeni Başkanı Ahmet Yener Kimdir? Kaç Yaşında ve Eğitim Durumu Ne?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yeni bir kredi açıklaması yapıldı. Hazine ve Maliye Bakanı tarafından yapılan açıklamada EYT sonrası iş verene verilecek kıdem tazminatı desteğiyle ilgili açıklama yapıldı. Bu kapsamda işverenlere 6 ay ödemesiz 36 aya kadar vade ile para verileceği duyuruldu. Bakan Nebati tarafından yapılan açıklamanın devamında ikinci el konut kampanyası için de bankalarla görüşme yaptıklarını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından söylenen sözlerde EYT düzenlemesinin yürürlüğe girmesiyle şirketler için yüksek maliyet olacağını belirten Nebati:

"Bir firma öngöremediği kıdem tazminatını biz karşılayacağız. Doğrudan çalışanın hesabına gidecek. Alacağız doğrudan kişinin hesabına parayı yatıracağız. Oldukça düşük maliyetli olacak.

36 aya kadar vadesi, 6 ay ödemesiz dönemi olacak. Faiz oranları da düşük. Bankalar ve katılım finans kurumları da iştirak edecek.” dedi.

İkinci El Konut Geliyor!

İkinci el konut kampanyası başlatılacak mı diye sorulduğunda Bakan Nebati:

"İkinci elle ilgili ilk başladığımızda ikinci ele vermeyelim dedik. Şimdi bakıyoruz ki, ikinci elle ilgili de bir talep var. Bu kampanyalar dışında bankalarla görüşerek ikinci elde bir çalışma yapıyor arkadaşlarımız. Bankalarımız kendi belirledikleri faizle ikinci el konut konusuna girebilir” diye cevap verdi.