Kentsel dönüşüm ile ilgili düşük faizli kredi imkânı AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu tarafından açıklandı. Konutunu yenilemek isteyenler için son fırsat sunuldu. 1 milyon TL'lik krediye 24 ay geri ödemesiz olarak kavuşabileceksiniz. Hem dev kredi imkanından faydalanacak hem de kentsel dönüşüme faydada bulunacaksınız. 

 Kentsel dönüşüm için düşük faizli krediler açıklanmaya devam ederken gerek depreme dayanıksız haneler yapılacak gerekse de evleriniz sil baştan yenilecek. 

Konu ile alakalı açıklama yapan Göksu " Eğer ada bazında dönüşüm yapmak isteyen bir şirket olursa Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından şirketin ilgili kriterleri yerine getirmek kaydıyla şirkete de aynı şekilde inşaat yapım kredisi verilecek." dedi. 

Evini yenilemek isteyen vatandaşa özel sunulan 0,69 vade ve 2 yıl ödemesiz en az 1 milyon lira başvuru akabinde hemen verilecek. 

İslam Memiş Bu Sefer Çok Net Uyardı! Altın Fiyatları Al Satçıları Sevindirecek İslam Memiş Bu Sefer Çok Net Uyardı! Altın Fiyatları Al Satçıları Sevindirecek

Başta İstanbul ve tüm ülke de geçerli olacak

Özellikle de firmaların gerekli koşulları taşıması durumunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan inşaat kredisi kullanabileceği açıklandı.  Bakan Göksu ​​​​​​​"Kiracıların sorunlarını ortadan kaldırmak için devletin yap işlet modeliyle kiralama sisteminin ayrıntılarını da sayın Bakanımız açıklayacak, bir usul getirilecek. Detaylar yarın ya da diğer gün Maliye Hazine Bakanımız tarafından açıklanacak. İstanbul’a ve ülkemize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.