Sabit geliri olan, yani asgari ücretlilerin ve memurların şu dönemde ev alması artık bir hayal haline geldi. Ev fiyatlarındaki fahiş artış artık vatandaşların ev almayı akıllarından dahi geçirmemesine neden oldu. Akıl almaz fiyatlar ortadayken TOKİ’den müjde geldi. Devletin desteklediği TOKİ ile artık birçok vatandaş ev sahibi olma hakkına sahip oluyor. Birçok kampanya ile vatandaşları desteklemeye çalışan devlet şimdi KDV indirimi beklenirken sıfır faizli konut kredisi imkanını ortaya koydu. İşte sıfır faizli konut kredisi detayları...

Artık kendi evine sahip olmak isteyen birçok vatandaşın gözü TOKİ konutlarında. Ev sahibi olmak isterken de aşırı faizle ve KDV ile boğuşmak demek yine ev alamamak anlamına geliyor. Vatandaşlar bu durumda KDV kaldırılsın diye beklerken TOKİ sıfır faizsiz konut kredisi ile karşılaşmanın sevincini yaşıyor. Artık maddi durumu çok iyi olmayan vatandaşlar da ev sahibi olabilecek.

Yapı Kredi Kendi Rekorunu Kırdı! 31,000 TL Promosyon Cepleri Doldurdu Yapı Kredi Kendi Rekorunu Kırdı! 31,000 TL Promosyon Cepleri Doldurdu

TOKİ Sıfır Faizli Ev Kredisi

Vatandaşların SGK üzerinden alacağı hak belgesi ile başvuracağı TOKİ sıfır faizli konut kredisi müracaatı oldukça basit. E-devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra başvuru sağlanabilmektedir. Vatandaşların her ay maaşlarından 4’de 1 kesinti yapılarak ödemeler alınmaktadır. Kredi onayı geldikten sonra masraf ödemesi yüzde bir oranında gerçekleşmektedir. İşlemlerin ardından kredi yatmaktadır.

Konut Fiyatlarında KDV İndirimi

Vatandaşlar özellikle KDV indiriminin ardından bu konuda desteklerin artıp artmayacağını merak ediyor. Uzun süredir durgun olan konut piyasasının canlanabilmesi için KDV indirimi yapılacağı bilgisi verildi.

Özellikle TOKİ başta olmak üzere, birçok özel ve kamu bankasında konut kredisinde avantajlı oranlar ile yeni kampanyalar ortaya çıkıyor. Yüzde sıfır faiz imkanı ile 241 bin TL kredi verme hazırlığında olan TOKİ, SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) vasıtasıyla vatandaşların hak sahibi olduğu belge ile Ziraat Bankası üzerinden finansman desteği alabiliyor.

Sabit gelirli ailelerin kendi evlerine sahip olması için TOKİ, faizsiz olarak ve uygun geri ödeme fırsatları ile 2023 senesinde ev sahibi olmayı mümkün kılıyor. TOKİ aracılığıyla bahsedilen faizsiz konut kredisinden yararlanarak belirli şartlar kapsamında vatandaşlar konut finansman desteğini alarak kendi evlerine sahip oluyor.