Ev hanımlarına kredi veren bankalar ve limitleri oldukça merak edilen konulardan biridir. Pek çok banka çalışmayan ev hanımlarına maaş bordrosu olmadan kredi veriyor. Ziraat Bankası, Halkbank, Akbank, Garanti bankası gibi bankaların yer aldığı ev hanımlara kredi veren bankaların kredi limitleri ne kadar? Ev hanımlarının kredi almasıyla ilgili merak edilenler haberimizde yer alıyor.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankaların Limitleri

25

Kredi ihtiyacı olan ev hanımlarına kredi hizmeti sağlayan bankalar, başvuru sırasında gelir belgesi isteyenler ya da gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar olmak üzere ikiye ayrılır. Belge isteyen bankalardan kredi çekmek için aylık net gelirin belgelendiği bir evrak ibraz etmek zorunludur. Fakat belgesiz kredi sağlayan bankalar anında kredi hizmetleri ile şubeye gelmeye bile gerek olmadan ev hanımlarına kredi sağlarlar. Belge talebi olan ve olmayan bankalar ve ev hanımlarına sağladıkları kredi limitleri şunlardır:

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Belge Talebi

Kredi Üst Limit

Cepteteb

İstemiyor.

50.000 TL

İNG

5 L Ayçiçek yağı en dibe indi! Böyle fiyat ne görüldü, ne duyuldu! Kaçıranlar çok üzülür 5 L Ayçiçek yağı en dibe indi! Böyle fiyat ne görüldü, ne duyuldu! Kaçıranlar çok üzülür

İstiyor.

50.000 TL

Enpara

İstemiyor.

40.000 TL

Şekerbank

İstiyor.

10.000 TL

Aktif Bank NKolay Kredi

İstemiyor.

40.000 TL

Ev hanımları eşlerinin maaşlarına göre bazı bankalardan 24 aya varan taksitlerle istenilen limitlere kadar bireysel krediden de faydalanabilmektedir. Ayrıca çalışmayan fakat kira gibi ek gelire sahip olan emekli ev hanımları kira gelirlerini belgeledikleri takdirde daha rahat bir şekilde bankaların kredi imkanlarından faydalanabilecektir.

Çalışmayan İşsiz Ev Hanımlarına Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

10-3

Her bankanın hizmet politikası farklılık gösterdiği için bu bankaların kredi başvurularında sağlanmasını istediği koşul ve şartları farklıdır. Bundan dolayı en net bilgiyi almak için başvuruda bulunmak istediğiniz banka ile iletişime geçmelisiniz. Böylece hem şartlar konusunda hem de kredi miktarı konusunda net bilgiler elde edilecektir. Farklılıklara rağmen hemen hemen her bankada aynı olan kredi başvuru şartları şu şekilde sıralanabilir:

·         Bazı durumlarda istenen teminatın sağlanması

·         Teminat için kefil gösterilmesi

·         Yan gelir varsa yan gelir elde edildiğine dair belge

·         Emekli ev hanımların gelir belgesi