Asgari ücret, memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam geçtiğimiz günlerde netlik kazandı. Milyonlarca çalışanın ve emeklinin maaşlarının netlik kazanmasının ardından, belediye personelleri maaş zammına dair açıklamaları yakından takip etmeye başladılar. Bu kapsamda, belediyeler ile sendikalar arasında toplu iş sözleşmesi imzalandıkça kamuoyuna bilgi veriliyor.

En Düşük Maaş 11.150 TL Oldu!

Akdeniz Belediyesi'nde çalışan işçilerin maaşları için Hak-İş Hizmet-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzalandı. Söz konusu sözleşmeye göre, Akdeniz Belediyesi'nde en düşük maaş 11.150 TL olacak. Konuya ilişkin Akdeniz Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ''Nasıl bir sevgiymiş görün de bakın. Personellerimiz için bir kez daha en yüksek ücret layık görüldü. Hak-İş Hizmet-İş Sendikası ile devam eden Toplu İş Sözleşmesi ile belediyemizde en düşük işçi maaşı 11.150 TL oldu. Hayırlı uğurlu olsun.'' ifadeleri yer aldı.

99 Bine Ford Connect, 120 Bine Doblo, 190 Bine Transit! Ziraat Bankası Herkesi Araç Sahibi Yapacak 99 Bine Ford Connect, 120 Bine Doblo, 190 Bine Transit! Ziraat Bankası Herkesi Araç Sahibi Yapacak

Maaş Zammı Açıklamaları Gelmeye Devam Ediyor

Ülke genelindeki farklı belediyelerden maaş zammı ile ilgili duyurular gelmeye devam ediyor. Önümüzdeki süreçte, sendikalar ile imzalanacak toplu iş sözleşmeleri neticesinde yeni zam haberlerinin kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.