Çalışanların maaşları ile ilgili her geçen gün farklı bir belediyeden açıklama gelirken, toplu iş sözleşmesi imzalandıkça kamuoyuna bilgi veriliyor. Bu kapsamda, asgari ücret, memur ve emekli maaşlarının belli olmasının ardından, belediye çalışanlarının maaşlarına ne kadar zam yapılacağı pek çok kişi tarafından merak ediliyor.

Yüzde 62 Zam!

Niğde Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında, Toplu İş Sözleşmesi için mutabakata varıldı. Söz konusu anlaşmaya göre, çalışanların maaşlarına yüzde 62 oranında zam yapılacak ve en düşük maaş 10.968 TL olacak. Maaş zammı ile ilgili açıklama yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ''2022 başı itibariyle en düşük personel maaşından yola çıkarak 5.232 lira ücretle çalışan bir personelimizin aldığı maaş Temmuz ayındaki zam oranıyla 6.568 liraya yükselmiştir. Şimdi ise Temmuz ayında eline geçen maaşın üzerine yapmış olduğumuz yüzde 62’lik bir artışla bütün sosyal haklar dahil 10.968 lira ellerine geçecektir. İşçi personellerimize ve ailelerine hayırlı olsun.'' dedi.

Yardım Programı İçin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfına Başvurulacak! Yardım Programı İçin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfına Başvurulacak!

Maaş Zammı Açıklamaları Geliyor

Çeşitli belediyeler ile sendikalar arasında toplu iş sözleşmesi için görüşmeler devam ederken, anlaşma sağlanması halinde kamuoyuna bilgi veriliyor. İlerleyen süreçte, maaş zamları ile ilgili yeni açıklamaların gelmesi bekleniyor.