İster Şubeye Git, İster SMS'le Başvur! PTT Kefilsiz Şartsız 50 Bin TL'yi Hesaplarınıza Yatıracak İster Şubeye Git, İster SMS'le Başvur! PTT Kefilsiz Şartsız 50 Bin TL'yi Hesaplarınıza Yatıracak

Emekli maaşlarına yapılacak zam, aralık ayı enflasyon verisinin açıklanmasının ardından netlik kazanacak. Bu nedenle, milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisi enflasyon verisinin açıklamasını yakından takip ediyor. Söz konusu enflasyon verilerinin duyurulmasından önce, maaş zammı ile ilgili hesaplamalar yapılmaya başlandı.

Emekli Zammı 2023!

3 Ocak'ta açıklanacak aralık ayı enflasyon rakamları pek çok kişi tarafından merakla bekleniyor. Enflasyon verileri öncesinde, temmuz, ağustos, eylül, ekim ve kasım ayı enflasyon oranları ile beş aylık enflasyon farkı hesaplandı. Yapılan hesaplamaya göre, SSK ve Bağ-Kur emeklileri için enflasyon farkı yüzde 14,11 olarak belirlendi.

En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar?

Temmuz 2022'de yapılan zam ile 2.500 TL olan en düşük emekli maaşı 3.500 TL seviyesne çıkarılmıştı. Bu yıl yüzde 30'a yakın oranda zam yapılması durumunda, en düşük emekli maaşı 4.500 TL seviyesine yükselecek. En düşük emekli maaşı da diğer emekli maaşları gibi yarın açıklanacak enflasyon verisinin ardından netlik kazanacak.