Emekli bayram ikramiyesi zammı heyecanla bekleniyor. Milyonlarca eski emekli ve elbette EYT’li Nisan ayında 2023 yılının ilk bayram ikramiyesini alacak. Aynı zamanda dul ve yetim aylığı alanlar da bayram ikramiyesinden faydalanacak. Artık 11 ayın sultanı Ramazan ayı için geri sayım başlarken bir yandan da 2023 bayram ikramiyesi zammı merakla bekleniyor. Nisan ayında kutlanacak olan Ramazan Bayramı öncesi verilecek olan bayram ikramiyesine bu yıl zam kesin gibi görünüyor.

SSK, Bağ-Kur, Memur emeklisi, EYT’li ve dul ve yetim aylığı alanlar bayram ikramiyesi zammını büyük bir heyecanla bekliyor. 2023 bayram ikramiyesi Nisan ayında emeklinin hesaplarına geçecek. Ama bayram ikramiyesinin ne kadar olacağı şu anda muallakta olan bir konu. Geçtiğimiz yıl zam yapılamayan ve 1100 TL olarak ödenen bayram ikramiyesine bu yıl artış bekleniyor. Peki bayram ikramiyelerine zam gelecek mi? Kimler bayram ikramiyesi alacak? Emekli Bayram ikramiyesi son dakika gelişmesi haberimizde…

5 LT Ayçiçek Yağı Fiyatı Bedavadan Biraz Pahalı! Geç Kalmayın 5 LT Ayçiçek Yağı Fiyatı Bedavadan Biraz Pahalı! Geç Kalmayın

emekliyi-cildirtacak-bayram-ikramiyesi-zammi-aciklandi-nisan-ayinda-bu-rakam-hesapta-1

BAYRAM İKRAMİYESİ KİMLERE VERİLİYOR?

Emekli bayram ikramiyesi SSK, BAĞKUR, memur emeklisi olan vatandaşlar ile birlikte dul ve yetim aylığı alanlara da veriliyor. Emekli bayram ikramiyesinden bu yıl EYT’liler de faydalanacak. Çünkü EYT’lilerin ilk maaşları Nisan ayında hesaplata yatacak. Bu durumda Nisan ayı sonlarında kutlanacak olan Ramazan Bayramı öncesinde EYT’lillere de bayram ikramiyesi ödeneceği tahmin ediliyor.

emekliyi-cildirtacak-bayram-ikramiyesi-zammi-aciklandi-nisan-ayinda-bu-rakam-hesapta-2

2023 EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NE KADAR OLACAK?

2023 emekli bayram ikramiyesi için geri sayım başladı. 21 Nisan’da Ramazan Bayramı kutlanacak. Bugüne kadar emekli bayram ikramiyeleri bayramdan en az bir hafta önce hesaplara yattı. 2023 bayram ikramiyesi ödemelerinin de en geç 15 Nisan tarihinde ödeneceği tahmin ediliyor.

Bir yandan bayram ikramiyesi ödeme tarihleri heyecanla beklenirken bir yandan da 2023 zamlı bayram ikramiyesi ne kadar olacak sorusunun yanıtı araştırılıyor. Bayram ikramiyesi zammı henüz netleşmesi ancak bu yıl en az 1500 TL ikramiye ödemesi yapılması bekleniyor.

Ancak bazı uzmanlar ise bu yılın seçim yılı olmasına dikkat çekiyor. Yani seçim öncesi hükümetin bayram ikramiyelerinde daha da büyük artış yapılması bekleniyor. Uzmanlar Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı için ödenecek toplam ikramiye miktarının 5000 TL olacağını iddia ediyor.