Yeni yıla artık çok az bir süre kala emeklilerin kafalarında artık tek bir soru var. Emekliye yılbaşı ikramiyesi meclisten geçti mi? Gündeme 2500 TL'lik ikramiye söylentileri bomba gibi düştü. Uzman bayram ikramiyelerin bu kadar yüksek olmayacağı görüşünde olsa da yüksek enflasyon nedeniyle bu yılbaşı ikramiyelerin yüksek olacağı da birçok uzman tarafından dile getirilmektedir. Yapılacak olan yeni yıl artışı bayram ikramiyenin ne kadar olacağı yeni maaşların ne kadar olacağı, promosyonların ne kadar ödeneceği gibi birçok belirsizlik yılbaşı ile ortadan kalkmış olacak.

EMEKLİYE YILBAŞI İKRAMİYESİ MECLİSTEN GEÇTİ Mİ?

Emekliye 2500 TL yılbaşı ikramiyesi ödeneceği haberlerinin kaynağı asılsız. Emeklilerimize, Ramazan ve Kurban Bayramı’nda olmak üzere yılda iki defa ikramiye ödemesi yapılıyor.  Emeklilere yılbaşında herhangi bir ikramiye ödemesi yapılmamaktadır.

BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN ÖDENİR?

2023 yılında Ramazan Bayramı 21-23 Nisan, Kurban Bayramı ise 29 Haziran - 2 Temmuz tarihleri arasında . Emeklilerin bayram ikramiyeleri bu tarihlerden önce ödenmesi zamlı olarak ödenmesi bekleniyor.

Emekli resmen sevinçten uçacak! Bayram ikramiyesi 2500 TL'yi bulacak, başvuru şartı da yok Emekli resmen sevinçten uçacak! Bayram ikramiyesi 2500 TL'yi bulacak, başvuru şartı da yok