Milyonlarca emekli nefesini tuttu, ek zam haberlerini bekliyor. Genel seçimler için geri sayım devam ederken emekli maaşlarına ek zam konusu da sık sık gündem oluyor. SSK, Bağ-Kur, memur emeklisi ve artık çiçeği burnunda olan EYT’li de ek zam haberlerine kilitlendi. Maaş zammı ile ilgili Ankara kulislerinde yeni haberler de dolaşmaya başladı. Emekliye ek zam formülü az önce sızdı.

4A 4B 4C emeklisi için seçim öncesinde gelecek ek zam haberlerini yakından takip ediyor.  EYT’liler de Nisan ayında hem ilk maaşlarını bekliyor hem de zamlı maaş almayı istiyor. Seçimler yaklaşırken her geçen gün zam haberleri de peş peşe gelmeye başladı. Ek zam ile ilgili masadaki formüller de yavaş yavaş netleşiyor. Peki emekliye Nisan’da ek zam var mı? Emekli maaşlarına ne kadar ek zam alacak? İşte emekli maaşlarına ek zam son dakika haberi…

Seçim Vaadi Asgari Ücretliye Yarayacak! O Güne Kadar 10 Bin TL'yi Geçecek Seçim Vaadi Asgari Ücretliye Yarayacak! O Güne Kadar 10 Bin TL'yi Geçecek

EMEKLİ MAAŞLARINA ARA ZAM GELECEK

SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisi için ek zam haberleri gelmeye devam ediyor. Özellikle seçime ve Ramazan Bayramı’na doğru geri sayım sürerken bir an önce haberlerin gelmesi isteniyor. Yılbaşında yüzde 30 zam alan emekliler seçimden önce bir zam daha bekliyor. Özellikle enflasyonun artması hayat pahalılığının yükselmesine sebep olurken alım gücü de günden güne düşüyor. Temel gıda ürünü fiyatlarında yaşanan artıştan oldukça olumsuz etkilenen emekliler, bir an önce ek zammın yapılmasını bekliyor.

emekliye-ek-zam-formulu-sizdi-yuzde-30-maas-zammi-ve-ek-bayram-ikramiyesi-zammi-geliyor-3

MASADAKİ ZAM FORMÜLÜ BELLİ OLDU

Emeklilerin hayalini kurduğu ek zam seçim öncesi gelebilir. Ak Parti’nin bu yönde çalışmaları olduğu iddia ediliyor. Özellikle genel seçimlerde emeklinin oyunu arkasına almak isteyen Ak parti, en az yüzde 30 zam planı yapıyor. Üstelik sadece emekli için de değil. Asgari ücretli ve EYT’li için de ara zam gelecek gibi görünüyor. Zamlı emekli maaşlarının ödeneceği tarihlere ilişkin de bazı iddialar gündemde. Nisan ayı emekli maaşlarının hesaplara zamlı olarak yatması bekleniyor.

BAYRAM İKRAMİYESİNE DE ZAM MÜJDESİ VAR

Emekli maaşlarına ara zam beklentisinin yanı sıra bayram ikramiyesine de zam müjdesi var. En az 2500 TL olması beklenen Bayram ikramiyesi, 2023 yılı için toplamda 5 bin TL’ye yükselecek. Ramazan Bayramı ikramiyesi ödeme tarihleri de belli oldu. En geç 15 Nisan’da bayram ikramiyelerinin hesaplarda olması bekleniyor. Yani emekliler Nisan ayında hem bayram ikramiyesi zammı, hem de emekli maaş zammı alacak. Bankaların promosyona da zam yapması halinde emeklinin kazanımı 3’e yükselecek. En net açıklamaların ise Kabine Toplantısından sonra yapılacağı tahmin ediliyor.