Emekli maaşlarına 2023’e girilirken yüzde 30 zam geldi. Emeklilerin diğer bir merak ettiyse maaşları olduğu gibi 2023 bayram ikramiyelerine de zam gelip gelmeyeceği oldu. Konuya dair birçok iddia gündeme gelirken, emeklilerin bayram ikramiyelerine ne kadar zam gelecek vatandaşlar araştırıyor. Peki, emekli bayram ikramiyesine vatandaşlar ciddi bir zam beklerken, ne kadar geldi?

Her sene Ramazan ayına az bir zaman kala emekli bayram ikramiyeleri yatıyor. Enflasyona ve gelen 2023 maaş zammına göre de ciddi bir artış olması yönünde beklenti var. Peki, 2023 Ramazan ve Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne kadar olacak? İşte 2023 emekli bayram ikramiyesi detayları...

Her sene Kurban ve Ramazan Bayramı öncesinde emekli vatandaşlar için ikramiye heyecanı yaşanıyor. En çok da zam beklentisinin fazla olması nedeniyle bu sene emekli bayram ikramiyeleri ne kadar olacak çok merak ediliyor.

emeklilere-beklenen-haber-geldi-ikramiyeler-yatiyor-en-net-tarih-aciklandi-1

2023 EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

Her yıl 2 kere yapılan bayram ikramiyesi ödemelerinin Ramazan Bayramı yaklaşırken iyice emeklilerin gündemine oturmasıyla ne kadar olacağı iyice merak ediliyor. Öncesinde 1000 TL olarak yatan ikramiyeler geçen sene zamların gelmesiyle 1.100 TL olmuştu. Şimdiki enflasyon durumu ve gelen zamlar ile Ocak ayındaki yüzde 30 maaş zammı emekli bayram ikramiyeleri için de ciddi bir zam beklentisine sebep oldu.

Bayram ikramiyelerinin ödemesi her geçen gün yaklaşırken emekli vatandaşlar da hesaplamalar yapıyor. Asgari ücret oranına göre en düşük emekli maaşı baz alınarak ya da enflasyon zammı göz önünde bulundurularak değerlendirilecek olan emekli ikramiyesi dört gözle bekleniyor. Peki, 2023 bayram ikramiyesi ne kadar olacak?

emeklilere-beklenen-haber-geldi-ikramiyeler-yatiyor-en-net-tarih-aciklandi-3

İlk-Ortaokul-Lise Öğrencisi olan Ebeveyne Aylık Maaş Ödemeleri Başladı İlk-Ortaokul-Lise Öğrencisi olan Ebeveyne Aylık Maaş Ödemeleri Başladı

BAYRAM İKRAMİYESİ BEKLENTİLERİN ALTINDA MI KALACAK?

2023 emekli bayram ikramiyesi artışının ciddi şekilde gerçekleşeceği yönünde söylemlerin yanı sıra bazı vatandaşlar beklentilerin altında kalacağını da düşünüyor. Açıklanan enflasyon rakamları ve 2023 yılına gelen zamların emekli bayram ikramiyesine de etki etmesi ise en mantıklı durum olarak gözüküyor.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATIRILIYOR?

Diğer bir konuysa emekli bayram ikramiyelerinin ne zaman hesaplara geçeceği. Merakla beklenen zam haberiyle birlikte Ramazan ayının yaklaştığı günlerde ikramiyelerin yatacağının bir an önce açıklanması bekleniyor.

emeklilere-beklenen-haber-geldi-ikramiyeler-yatiyor-en-net-tarih-aciklandi-2

EYT’LİYE BAYRAM İKRAMİYESİ VAR MI?

EYT’nin yasalaşması ile birlikte 2 milyon 250 bin kişi emekli olacak. Geçen sene 1.100 TL olan ikramiyenin bu sene zamlı şekilde EYT’lilere de yatırılacağı söyleniyor.