Emekli maaşlarının geçtiğimiz günlerde netlik kazanmasının ardından, bayram ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bu kapsamda, Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde emeklilere verilecek ikramiye ödemeleri ile ilgili hesaplamalar hız kazandı.

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar?

Emeklilere, Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde 1.100 TL ikramiye veriliyor. Yeni yıl ile birlikte ikramiyelere zam yapılıp yapılmayacağına dair bilgi verilmese de emekli ve memur maaş zammı üzerinden hesaplama yapıldı.

Emekli İkramiyesi Zammı

Emekli bayram ikramiyesi ile ilgili henüz resmi açıklama gelmedi ancak emekli ve memur maaşlarına yüzde 30 oranında zam yapıldığı için ikramiye ödemesinde de bu çerçevede hesaplama yapıldı. Bayram ikramiyesine yüzde 30 zam yapılırsa, 1.100 TL'den 1.430 TL seviyesine yükselmiş olacak. Yıl içindeki toplam ikramiyesi ödemesi ise 2.860 TL'ye çıkacak.

Kimse Bunu Bilmiyor! Devlet İş Görüşmesine Gideceklere O Parayı 3 Kere Ödüyor Kimse Bunu Bilmiyor! Devlet İş Görüşmesine Gideceklere O Parayı 3 Kere Ödüyor

En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar?

Emekli bayram ikramiyesi ile ilgili gelişmeler yakından takip edilirken, en düşük emekli maaşının ne kadar olduğu da merak ediliyor. Geçen yıl 3.500 TL olan en düşük emekli maaşı, yeni yıl ile birlikte 5.500 TL seviyesine yükseldi.