TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşüldü. Söz konusu teklifte, memur ve emekli maaşlarına yüzde 30 zam yapılması yer alıyor.

En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, en düşük emekli maaşının 5.500 TL olacağını açıklamıştı.

Emekli Zammı Yüzde Kaç?

Emekli ve memurların zam oranı da önceki günlerde netlik kazandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli ve memurlara yüzde 30 zam yapılacağını duyurdu.

Zam Açıklandı! Artık Hesaplara 3.038 TL Destek Ödemesi Yatacak Zam Açıklandı! Artık Hesaplara 3.038 TL Destek Ödemesi Yatacak

Asgari Ücret Desteği 2023

Ocak-Haziran 2023 döneminde işverenlere sağlanacak olan asgari ücret desteğinin tutarı da belli oldu. Söz konusu destek kapsamında, 400 TL ödeme yapılacak. Asgari ücret desteğinin 400 TL olması, emekli ve memurlara yüzde 30 zam yapılması ve en düşük emekli maaşının 5.500 TL seviyesine çıkarılmasını da içeren kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.