Akbank'ın yeni emekli müşterilerini kazanmak adına başlattığı kampanya, emekliler başta olmak üzere merakla araştırılıyor.  Yaz sezonundan beri süregelen emekli promosyon miktarlarında sürekli bir artış mevcut. 2.500 TL ile başlayan emekli promosyonu kampanyası sanki açık arttırmaya girer gibi 5.000 TL ile devam etmiş akabinde de daha fazla meblağ ilk Akbank'ın teklifi ile gündeme çıkmıştı. 

Akbank Emekli Promosyonunda dur durmak bilmiyor. İlk 2.500 TL promosyon için anlaşan emekli; Akbank Emekli promosyonuna geçmek için, eski aldığı ücreti ödeyerek banka ile anlaşma sağlama yoluna girmişti. Ancak Akbank emekli promosyonunda bir ilke daha imza attı. 

Emekli maaşını 3 yıl süreyle Akbank'a taşıyan ve çıkmama sözü veren emekliye özel promosyon seçenekleri sunuldu. 

Buna göre emekli maaşını Akbank'tan 3 yıl boyunca alacağınıza dair sözleşmeyi imzaladığınız takdirde 4200 TL ile 7000 TL arasında promosyon kazanacaksınız. Emekli maaşınıza göre belirlenecek olan promosyon tutarları şu şekilde 

Akbank Emekli Promosyonu tutarları

3.500 TL Altında Emekli Maaşı Alanlar: 4.200 TL
3.500 TL – 7.500 TL Arasında Emekli Maaşı Alanlar: 4.850 TL
7.500 TL – 10.000 TL Arasında Emekli Maaşı Alanlar: 6.250 TL
10.000 TL ve Üzerinde Emekli Maaşı Alanlar: 7.000 TL promosyon alacaklar

Eğer ki Akbank emekli promosyonu size cazip geldiyse ilk başvurunuz Akbank resmi internet sitesi üzerinden yapabilir, öte yandan size en yakın Akbank Şubesine giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 

PTT Ev Hanımlarına Maaş Müjdesi Verdi! Tek Çocuğunuzun Olması Yeterli PTT Ev Hanımlarına Maaş Müjdesi Verdi! Tek Çocuğunuzun Olması Yeterli

BDDK devreye girdi

Banka Denetleme Kurumu emekli promosyonu konusu ile alakalı yakın takipte olduklarını açıklamıştı. Söz konusu promosyonların emekli maaşının 2 katı olmasına yönelik çalışma olduğu da iddia edilmişti. Ancak BDDK'nın emekli maaşı ile emekli promosyonunu birleştirme konusunda bir düzenlemenin olabileceği de söz konusu. Şu an emekli promosyonu için emekli maaşının 2 katı kadar promosyon ödemesi gündemde. Hal bu iken BDDK, emekli promosyon ödemelerini etkileyecek gibi duruyor. 

Eski promosyon alıp almadığınız önemli değil

Yaz sezonundan beri devam eden emekli promosyonu kampanyalarından herhangi bir banka ile anlaşmanız varsa bile bu durum Akbank promosyonunu almanıza engel değil. Eski promosyon tutarını geri ödemeniz durumunda gerekli sözleşmeyi imzalayabilir, Akbank emekli promosyonundan da böylelikle faydalanabilirsiniz.