EYT'liler Mart ayın sonunda işlemlerinin tamamlanması ile birlikte bir ay içerisinde maaş almaya başlayacak. Öyle ki maaş alacakları bankadan promosyon alacakları açıklaması akabinde gözler tekrardan promosyonlara çevrilmiş bulunuyor. Bankalar arası emekli kapma mücadelesinde promosyon savaşı da başlamış bulunurken, önümüzdeki ay emekli promosyonlarına adeta füze takılacağı iddia ediliyor. 

BDDK tarafından yapılan inceleme sonrasında çalışan promosyonları ile emekli promosyonlareı arasında binlerce lira fark olduğu ve bunun eşitlenmesi gerektiği bildirildi. Eğer ki BDDK'nın bu açıklaması işleme alınırsa bu da emekli promosyonunda 2.5 kat artış anlamına geliyor. 

Bankalar mevcut müşterilerini kaybetmemek ve yeni gelecek olan 2,5 milyon emekliyi bünyelerine çekmek adına adeta promosyon ve kampanya yarışına girmişken, bu durumdan en çok da emekli karlı çıkıyor. Emekli kendine en fazla promosyon veren banka ile 3 yıllık sözleşme imzalaması sonrasında ödemesini alıyor. 

Mart sonu artacağı

Ekonomistler ve BDDK tarafında n EYT'lilerin de işlemlerinin başlaması sonrasında emekli promosyonlarının artacağı söyleniyor. Ancak bu artışın ilk maaşını alacaklar için mi geçerli olacağı yoksa eski emeklileri de kapsama alanına alıp almayacağı da henüz bilinmiyor.

Herkes Şokta! SGK Yüzde 200 Zam Yaptı Herkes Şokta! SGK Yüzde 200 Zam Yaptı

10.000 TL ön görülüyor

Adeta açık arttırma olarak süregelen emekli promosyonları konusunda 2.5 kat artışın şu anlık gündemde olmasa da Mart sonu itibari iler 10.000 TL bandında olacağı söyleniyor

Promosyonlar geri alınacak

Emekli promosyonu arttıran bankaya geçen emekli, eski promosyonundan kalan vakit süresince geri ödeme yaparak bu işlemi gerçekleştirebiliyor. Ve daha fazla ödeme alacağı banka ile anlaşma sağlayabiliyor. 

EYT beklendi

Bankalar emeklilik işlemlerini başlatan EYT'linin maaş alacağı tarih itibari ile promosyonlarında artışa geçeceği söyleniyor. 

BDDK 11 BİN dedi

Banka Denetleme Kurulu Emekli maaşının minimum 2,5 katı olması gerektiği açıklaması akabinde Emekli promosyonunda bu ücretin minimum 11.000 TL olacağı ön görülüyor.