Devlet emekli olamayan milyonlarca vatandaşa destek sunmaya devam ediyor. Emekli olma hakkı olmayan kişilere devlet tarafından aylık olarak 2.604 TL nakit para hesaplara yatırılıyor. İşte emekli olamayanlara yapılan ödeme detayları...

Emekli olma hakkı elde edememiş, ancak herhangi bir geliri olmayan vatandaşlar için devlet destekli olarak 2.604 TL ödeme yapılıyor. Ekonomik koşulların zorlayıcı olduğu son dönemlerde vatandaşların gelecek her türlü ödemeyi araştırdığı göz önüne alınırsa, devletin yaptığı bu destekler bir nebze olsun kurtarıcı oluyor. Peki, emeklilik hakkı olmayan vatandaşlar nasıl ödeme alacak? Başvurular nasıl yapılacak?

2023 yılında da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çıkışlı devlet desteği ödemeleri ihtiyacı olan ve başvuru yapan vatandaşlar için sürdürülüyor. 2023’de gelen zamlarla birlikte devlet destekli olarak yapılan her türlü ödemeye de zam gerçekleştirildi. Bu kapsamda 2.604 TL yaşlılık aylığı ödemeleri de emeklilik hakkı olmayan vatandaşlar için zamlı olarak ödenmeye devam ediyor. Peki, yaşlılık aylığı başvurusu nasıl yapılır? Yaşlılık aylığı ödemeleri nereden alınır? İşte yaşlılık maaşı ile ilgili tüm detaylar...

Vakıfbank Promosyonu Arşa Çıkardı! Hesaplarına Bakacaklar Yaşadı Vakıfbank Promosyonu Arşa Çıkardı! Hesaplarına Bakacaklar Yaşadı

emekli-olamayanlara-mujde-basvuru-yapanlara-karsiliksiz-2604-tl-her-ay-maas-gibi-odenecek-1

YAŞLILIK AYLIĞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2023 senesiyle beraber emekliler için yapılan destek ödemeleri de arttırıldı. Promosyonlar, bayram ikramiyeleri ve yeni maaşlarıyla buluşan emeklilerin yanı sıra emeklilik hakkı elde edemeyen vatandaşlar için de devlet tarafından sağlanan yaşlılık aylığı ödemesi zamlandı.

Yaşlılık aylığı almak isteyen vatandaşların öncelikle SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) üzerinden bir sigortasının bulunmaması gerekmektedir. Herhangi bir sigortadan faydalanmayan vatandaşlar için yaşlılık aylığı ödenmektedir.

Yaşlılık aylığı ödemeleri 3 ayda bir yapılmaktadır. Bu da Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarına tekabül etmektedir. Başvurunun onaylanmasından sonra ilk yaşlılık aylığı ödemesi Ziraat Bankası üzerinden yatar, sonraki ödemeler PTT üzerinden devam etmektedir.

Hali hazırda bir emekli maaşı olmayan vatandaş için önemli bir güvenlik ağı da sağlayan “Yaşlılık aylığı ödemeleri başvurusu” e-devlet üzerinden hızlı şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

emekli-olamayanlara-mujde-basvuru-yapanlara-karsiliksiz-2604-tl-her-ay-maas-gibi-odenecek-2

YAŞLILIK AYLIĞI ALMA ŞARTLARI NELERDİR?

Yaşlılık aylığından faydalanmak isteyen vatandaşların öncelikle SGK üzerinden bir sigortaya sahip olmamaları gerekmektedir. Ayrıca başvuruda bulunacak vatandaşlar 65 yaş altındaysa 2.604 TL olan yaşlılık maaşını alamamaktadır. Yaşlılık maaşı başvurusu e-devlet üzerinden yapılırken 65 yaşını doldurmamış vatandaşların başvuruları geçersiz kabul edilmektedir. 65 yaş üstü vatandaşlar onaylanması halinde 2023 yaşlılık aylığı ödemelerini 2.604 TL olarak almaktadır.