Emekli memur maaşlarının Mart ayında ne zaman yatacağı milyonlarca vatandaşın merak ettiği soruların başında geliyor. Vatandaşların gündemindeki bu soru özellikle deprem felaketinden sonra Şubat ayında maaşların erken yatmasından sonra gündeme geldi. Mart ayı ödemelerinin emekli ve memurlara ne zaman yatacağına dair Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından gelecek açıklamalar takip ediliyor. Temmuz zammı da diğer yandan memur ve emeklilerin en önemli gündem maddeleri. Yüzde 30 Ocak ayında gelen zamdan sonra Temmuz’a 6 aylık enflasyon farkının nasıl yansıyacağı merak konusu. İşte tüm bunlara dair merak edilenler haberimizde...

Herkes Şokta! SGK Yüzde 200 Zam Yaptı Herkes Şokta! SGK Yüzde 200 Zam Yaptı

emekli-memur-maaslari-icin-son-dakika-duyurusu-bag-kur-ssk-4c-sorgulama-2

Mart Ayı Emekli Maaşları Yatırıldı Mı, Ne Zaman Yatacak?

Memur ve emekli maaşlarının ne zaman yatacağı fazlasıyla merak ediliyor. Buna dair henüz bir açıklama yapılmadı. Geldiği zaman haberimizde yer verilecek.

Şubat’ta öne çekilen memur maaşı ödemeleri kafaları karıştırdı. Türkiye genelinde kamudaki işçi, memur ve sözleşmeli olan kişilerin 4 gün önce maaşlarını alması Mart ayında emekli ve memur maaşlarının ne zaman ödeneceğini tekrar sorgulattı. Peki, emekli ve memur enflasyon farkı ne kadar olacak? Memur ve emekli maaşları ne kadar olacak? İşte mesleklere göre emekli ve memur maaşları zam miktarları...

Temmuz Memur Ve Emekli Maaşlarına Zam Ne Kadar Olacak?

Yüzde 6 zam ile birlikte enflasyon farkı da emekli ve memur maaşlarına yansıyacak. Ocak’ta gerçekleşen 8 toplu sözleşme ile yüzde 16,48 enflasyon farkı ile çıkan zam oranına 13.52 refah payı da eklenince Ocak ayında yüzde 30 zam gelmişti. Fakat refah payının eklenmediği belirtilmişti.

Ocak ayı zammı göz önüne alındığı zaman Temmuz’da zammın yüzde 6 zamma ek olarak enflasyon farkı ile alınması bekleniyor. Bu durumda da yüzde 8 fark oluşup oluşmadığına bakılacak.

emekli-memur-maaslari-icin-son-dakika-duyurusu-bag-kur-ssk-4c-sorgulama-1

Ocak - Şubat Enflasyonu

Ocak ve Şubat ayı enflasyon oranları Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklandı ve doğrultuda Ocak yüzde 6.65 olurken, Şubat ise 3.15 olarak belirtildi.

Ocak ve Şubat aylarının enflasyon oranı şimdiden yüzde 7.96’ya ulaşırken yüzde 8 olarak enflasyon farkının oluşması bekleniyor. Gelecek olan 4 aylık enflasyon verileri ise emekli ve memur maaşlarına yüzde kaç zam geleceğini gösterecek.