Emekli maaşına gelen zamların ardından emekliler banka banka promosyon araştırması yapmaktadır. Her bankanın verdiği promosyon farklı olurken bazı bankalar yüksek meblağda promosyon verdiği için daha çok tercih edilmektedir. Yeni yılın gelmesiyle beraber bankalar promosyonlarını güncellemeye başladılar. Promosyon güncellemesi yapan bir banka da Akbank oldu. Akbank tarafından yapılan açıklama kapsamında emekli maaşlarına ek promosyon verileceği ve verilecek promosyonunda emeklilerin maaş tutarına göre yapılacağı belli oldu.

Akbank Emekli Promosyonu Açıklandı

Geçtiğimiz yıldan beri verdiği yüksek promosyonla ön plana çıkan Akbank yeni yılın gelişiyle promosyon kampanyasını güncelledi. Akbank tarafından yapılan açıklama kapsamında emekli maaşını 3 yıl Akbank’tan alma sözü veren emeklilere maaş tutarına göre promosyon ödemesi yapılacak. Yapılacak promosyon ödemesinin en düşüğü 4200 TL’den başlarken en yükseği 7000 TL olmaktadır. Maaş aralıklarına göre verilen promosyonla ilgili yeni gelişmeler yaşanırken kim ne kadar promosyon alacağını merak etmektedir. Akbank resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklama kapsamında:

3.500 TL Altında Emekli Maaşı Alan Emeklilere: 4.200 TL

Emekli resmen sevinçten uçacak! Bayram ikramiyesi 2500 TL'yi bulacak, başvuru şartı da yok Emekli resmen sevinçten uçacak! Bayram ikramiyesi 2500 TL'yi bulacak, başvuru şartı da yok

3.500 TL – 7.500 TL Arasında Emekli Maaşı Alan Emeklilere: 4.850 TL

7.500 TL – 10.000 TL Arasında Emekli Maaşı Alan Emeklilere: 6.250 TL

10.000 TL ve Üzerinde Emekli Maaşı Alan Emeklilere: 7.000 TL

31 Ocak 2023 tarihine kadar geçerli olacak bu promosyon ödemesinden faydalanmak için Akbank şubesine gitmenize bile gerek yok. Akbank mobil ve internet ya da Akbank Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla maaşınızı kolayca Akbank’a taşıyabilir ve promosyon başvurusu yapabilirsiniz. Emeklilere verilen bu promosyon oranı karşılıksız ve kefilsiz olarak verilecek olup sadece maaşını Akbank’a taşıyıp 3 yıl Akbank’tan maaş alma sözü veren emeklilere verilecektir. 3 yıl maaşınızı Akbank’tan alma sözü vermediğiniz takdirde promosyon ödemesinden faydalanamayacaksınız.

EYT’lilere Promosyon Avantajı!

Devlet tarafından alınan karar kapsamında pek çok kişi EYT ile emekli olabilecek. EYT ile emekli olan kişilerde Akbank’tan maaş tutarına göre emekli promosyonu alabilecek. Sunulan emekli promosyon kampanyasından faydalanmak için öncelikle aktif emekli olmanız gerekir. Emekli olduktan sonra aldığınız maaş tutarına göre hesabınıza emekli promosyonu seçtiğiniz bankaya göre yatacaktır. Bugün emekli olsanız alacağınız maaş yukarıdaki değerler arasındaysa siz de belirtilen rakamlarda promosyon ödemesi alabilirsiniz.