2023 yılının gelişiyle beraber asgari ücrete, memur ve emekli maaşlarına da zam yapıldı. Özellikle maaşlarla ilgili yapılan son açıklamalar yakından takip edilmekle beraber emeklilere yapılan ilk zam oranı %25 olarak açıklandı. Fakat hemen ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından zam oranı %30 olarak güncellendi. Her ne kadar bu denli zam gelse de emekliler tarafından yeni zam gelip gelmeyeceği gündemi meşgul etmektedir.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve tüm Türkiye’yi derinden etkileyen depremin hemen ardından AK Parti’de yeni zamlar için çalışmalara başladı. Özellikle emekli memura ek zam yapılacağı düşünülürken, seçime kısa süre kalması da tartışmaları güçlendirdi.

Emeklilere Ek Ödeme Mi Yapılacak?

Et ve Süt Kurumu Ramazan Öncesi Fiyatları Sabitledi! Vatandaş Oh Dedi Et ve Süt Kurumu Ramazan Öncesi Fiyatları Sabitledi! Vatandaş Oh Dedi

Gelen bir habere göre 2008 yılından önce işe giren 4A, 4B, 4C emeklileri için 4125 TL ek ödeme yapılması gündeme geldi. Konuyla ilgili yeni detayların Mart ayı sonunda açıklanması beklenmekte. Eğer emeklilere verilen zam oranı %45 gibi bir rakama yükseltilirse en düşük emekli maaşı da 7975 TL tutarında olur.

Eğer gelen emekli zammı gibi memur maaşlarına da %45 oranında zam yapılırsa memurların alacağı maaş tutarına bakacak olursak en düşük memur maaşı da 17.179 TL tutarında olur. Konuyla ilgili henüz net bir bilgi gelmedi. Net bilgi geldiği takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.