2023 Ocak ayı itibariyle emeklilere yapılan maaş zammının akabinde birçok banka da promosyon düzenlemeleri için harekete geçti. Bankalar promosyon artırım haberleri ile gündemde yer alırken bazı bankalar emekliler için promosyon ödemelerini üç katına çıkardı…

Emeklilikte Yaşa Takılanlar kategorisinde 2 bin 250 vatandaş yer almaktaydı. Hal böyle iken birçok banka da yeni emekli olan vatandaşları kendi bünyelerine bağlamak adına harekete geçti.

6-22

Bankalardan elde edilen bilgilere göre, emekli maaş promosyon tanıtımlarında son aşamaya gelen bankalardan biri de Türkiye İş Bankası.

Türkiye İş Bankası’ndan Emeklilere 20 Bin TL Promosyon

Türkiye İş Bankası 2023 senesinde emeklilere 20 Bin TL promosyon desteği ödemesi sağlayacağını duyurdu.

Bankaların duyurduğu bu promosyon tutarları 2022 senesinde olduğu gibi emekli maaşlarının artış oranı ile doğru orantılı olarak artış sergileyecek.

25.000 TL Promosyon Müjdesini Vakıflar Bankası Verdi 25.000 TL Promosyon Müjdesini Vakıflar Bankası Verdi

Banka kanallarından edinilen bilgilere göre gündemi meşgul eden bir diğer söylenti de BDDK’nın geçtiğimiz günlerde emekli promosyon ödemeleri için farklı uygulamalarla, kanun anlamında bazı hazırlıklar içerisinde bulunduğu aktarıldı. Bankaların emeklilere vereceği promosyon ödemelerine ilişkin bir alt limit belirleyeceği edinilen bilgiler arasında.

5-23

Edinilen bilgiler doğrultusunda en düşük emekli maaşı son zamlar ile birlikte 5 Bin 500 TL tutarında ödenecek. Buna göre 5 Bin 500 TL emekli maaşı alan emekli vatandaşların bankalar tarafından alacakları promosyon tutarının ise 11 Bin TL olacağı ön görülüyor.

10 Bin TL ve üzeri emekli maaşı alan emekliler için ise ödenecek promosyon tutarının 20 Bin TL’ye kadar çıkacağı ön görülüyor.

İlk Maaş Şubat Ayında Ödenecek

Bankalardan elde edilen bilgilere göre, emeklilerin aldıkları maaşlara göre, promosyon ödemelerinin de 15 bin TL ya da 17 bin 500 TL dolaylarında seyredeceği bildirildi.

Türkiye İş Bankası henüz maaşa göre ödenecek promosyon oranı düzenlemelerini henüz vatandaşlar ile paylaşmadı. Ancak promosyon düzenlemelerinin son safhalarında olduklarını bildirdi.

2023 yılı Ocak ayının son haftasında Emeklilikte Yaşa Takılanlar üyelerinin e-Devlet kanalı ile emeklilik başvurularında bulunacağını, Şubat ayının ortalarında ise emeklilik haklarının tanımlanacağı bilgisine ulaşıldı. Bu bağlamda 2023 yılında emekli olan vatandaşların ilk maaş çekimleri Şubat ayının ortalarında olacak, promosyon ödemeleri ise Şubat ayının son günlerinde sağlanacak.