2023 yılının gelişiyle beraber emekli maaşlarına zam geldi. Emekli maaşlarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamayla yüzde 30 zam geldiği açıklanmıştı. Hal böyle olunca emekli bayram ikramiyesi ödemelerine de yüzde 30 oranında zam gelip gelmediği araştırılmaya başlandı. Arama motorları üzerinden emekli bayram ikramiyesi belli oldu mu? 2023 emekli bayram ikramiyesi zammı şeklinde araştırma yapılmaya başlandı. İşte, Emekli Bayram İkramiyesi son dakika gelişmeleri…

Vatandaşların İhtiyacı İçin Kesin Talimat Verildi! PTT ve 3 Kamu Bankası 20 Bin TL Krediyi Şipşak Hesaplara Yatıracak Vatandaşların İhtiyacı İçin Kesin Talimat Verildi! PTT ve 3 Kamu Bankası 20 Bin TL Krediyi Şipşak Hesaplara Yatıracak

Türkiye genelinde devlet tarafından emeklilere hem Ramazan Bayramı’nda hem de Kurban Bayramı’nda ikramiye ödemesi yapılmaktadır. Emekli maaşlarına zam gelmesinin ardından emekli bayram ikramiyeleri için zam olup olmayacağı merak edilmektedir. Emekli bayram ikramiyeleri 2023’te kaç TL olacak?

2023 Emekli Bayram İkramiyesi Zammı Geldi Mi?

Emekli bayram ikramiyesi adı verilen ödemeler sıklıkla araştırılmaktadır. Emekli maaşlarından ayrı bir ödeme türü olan emekli bayram ikramiyeleri emekli maaşlarına yapılan zamlardan etkilenmemektedir. Hal böyle olunca emekli maaşlarına yüzde 30 zam gelmesi bayram ikramiyelerini şimdilik etkilemeyecek. Şuanda emekli bayram ikramiyeleriyle ilgili herhangi bir zam gelme ihtimali de bulunmuyor.

Emekli bayram ikramiyesi 2022 yılında Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde emeklilerin hesaplarına yatırılmaktadır. Emekli maaşlarına ek olarak 1100 TL bayram ikramiyesi ödemesi yapılmıştı. Eğer emekli maaşlarına gelen zam gibi bayram ikramiyelerine yüzde 30 maaş zammı yapılırsa 1100 TL olan emekli bayram ikramiyesi 1430 TL’ye yükselecek. Bu şekilde de 2023 yılında emekli bayram ikramiyesi 2860 TL tutarına çıkacak.

Emekli Bayram İkramiyesi Zammı Var Mı?

Emekli bayram ikramiyeleri emekli maaşlarına yapılan bir ek ödeme olduğu için ek ödemeye herhangi bir zam yapılma şartı da bulunmuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından alınacak olan kararla zam yapılmaktadır. 2018 yılında verilmeye başlanan emekli ikramiyeleri 2022 yılına kadar 1000 TL ödenmiş ve 2022 yılında yüzde 10 oranında zam yapılarak 1100 TL’ye yükseltilmişti. 2023 yılında emekli bayram ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağı bilinmemektedir.